V Coventry vznikne nová výroba baterií do elektromobilů

Datum: 17. 1. 2022    Průmyslový obor: Automobilový průmysl;     Teritoriální zaměření:  Velká Británie Velká Británie

Plán na výstavbu nového výrobního provozu na produkci baterií v Coventry byl potvrzen a obdržel stavební povolení. Výstavba by měla zásadním způsobem podpořit ekonomiku regionu a vytvořit až 6000 nových pracovních míst.

Projekt The West Midlands Gigafactory bude stát 2.5 miliardy liber. Nová výrobabaterií bude vystavěna na ploše letiště ve městě Coventry v anglickém Midlands. Za celým projektem stojí město Coventry, Coventry Airport a vládní institut Advanced Propulsion Centre, který má k dispozici miliardu liber na podporu projektů tohoto typu. Na základě stavebního povolení je nyní jejich úkolem nalákání investorů z řad globálních automobilek.

Nová výroba by měla mít rozlohu 530 000 m2 a roční výrobní kapacitu 60 GWh. Mimo jiné bude celá výroba poháněna ze stoprocentně obnovitelných zdrojů energie skrze solární panely a větrné turbíny. Lokalizace je velmi strategická vzhledem k sousedství s UK Battery Industrialisation Centre, které je největším R&D centrem na vývoj baterií v Británii.

Otevření je plánováno na rok 2025. Pokud projekt uspěje, bude se spolu s výrobou Nissanu v Sunderlandu a start-up firmou Britishvolt v Blyth jednat o třetí výrobní centrum baterií, které podpoří nastupující elektromobilitu ve Velké Británii.

Zdroj: Autocar
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Spojené království