V Kolumbii klesá nezaměstnanost. Země se vrací na hodnoty před pandemií

Datum: 13. 7. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Kolumbie Kolumbie

Kolumbii se podařilo obnovit 100 % pracovních míst ztracených během pandemie.

Podle bývalé viceprezidentky a kancléřky exprezidenta Duqueho, Marthy Lucíe Ramírezové, hospodářské oživení, kterým Kolumbie prochází, přináší další výsledky. Statistiky hovoří o tom, že všechna pracovní místa ztracená během pandemie byla obnovena. Míra nezaměstnanosti v květnu tohoto roku činila 10,6 %, zatímco hodnota za stejný měsíc roku loňského byla 15,2 %. Ve zkratce Ramírezová uvedla, že země obnovila 100 % pracovních míst ztracených během covidu a také, že díky propracované strategii reaktivace národního hospodářství bylo vytvořeno 2,2 milionu nových pozic.

Oživení ekonomiky nastartovaly hlavně projekty silniční infrastruktury s dokončením komunikací 4. a zahájením 5. generace. Jedním z významných je i silniční koridor mezi městy Pasto a Chachaqui.

Úspěch Kolumbie potvrzuje i agentura Bloomberg, která zemi staví jako první v Latinské Americe a Karibiku a druhou v rámci Amerik, která se dokázala nejlépe vypořádat s následky 30 měsíců trvající pandemie.

Nezaměstnanost v Kolumbii má stále klesající charakter. Dubnové statistiky hovořily o 11,1 %, květnový stav byl 10,6 %. Národní statistický úřad odhaduje, že v létě bude pokračovat trend normalizace trhu práce.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Kolumbii.
Zdroj: semana.co