V největších městech v Austrálii se pracovníci vracejí do kanceláří

Datum: 13. 10. 2022    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Nový Zéland Nový Zéland, Austrálie Austrálie

Město Brisbane zaznamenalo největší procentuální návrat zaměstnanců na svá pracoviště. Naopak v Sydney poklesl o jedno procento a v Canbeře dokonce o 10 procent.

Úřad monitorující obsazenost budov v Austrálii zveřejnil data potvrzující postupný návrat zaměstnanců zpět do kanceláří.

Město Brisbane dle posledního průzkumu obsazenosti kanceláří zaznamenalo největší procentuální návrat pracovníků na svá místa. Obsazenost kanceláří v tomto městě mezi srpnem a zářím narostla z 57 na 70 procent. Adelaide pak zaznamenalo nárůst ze 71 na 78 procent. Office centra v západním městě Perth pak zaznamenaly 7 procentní nárůst z 69 na 76 procent. Jen zanedbatelné polepšení zaznamenalo město Melbourne, které má 41 procentní obsazenost kanceláří oproti 39 procentům v předchozím čtvrtletí.

Ikonické město Sydney naopak zaznamenalo 1 procentní pokles obsazenosti na 52 procent. Hlavní město Austrálie Canberra zaznamenalo dokonce 10 procentní pokles na 54.

Výkonný ředitel úřadu Property Council of Australia Ken Morrison situaci okomentoval pozitivně a pomalejší návrat pracovníků ve městech Melbourne a Sydney odůvodnil rozsáhlými lockdowny kterým tato dvě města během pandemie čelila.

Průzkum také zjistil, že významný vliv na obsazenost kanceláří má tlak pracovníků na větší flexibilitu a práci z domu. Přes 80 procent dotázaných to uvedlo jako jeden z důvodů na současnou obsazenost. Naopak obavy o zdraví se již vytrácení a pouze 4 procenta dotázaných je zmínilo jako důvod pro práci z domu. Ještě před třemi měsíci se ale nákazy covidem 19 obávalo 30 procent dotázaných.

Ken Morrison věří, že s teplým počasím a ustupujícím Omicronem lze v následujících měsících očekávat pokračující trend návratu zaměstnanců na svá pracoviště.
 
Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie. 
Zdroj: www.businessnewsaustralia.com