V Rumunsku se 12. ročník Black Friday

Datum: 25. 10. 2022    Průmyslový obor: Služby;     Teritoriální zaměření:  Rumunsko Rumunsko

Přední online a offline rumunský elektro-IT prodejce Altex, který také provozuje tržiště, spouští od 27. října měsíční slevovou kampaň – týden poté, co jeho konkurent Flanco zahájil desetidenní akci Black Friday.

EvoMAG spustí podobnou měsíční kampaň o den později (28. října). eMAG uspořádá prodejní akci 11. listopadu a pravděpodobně několik dalších online prodejců bude mít také jednodenní akce Black Friday. Je to 12. ročník akce Black Friday v Rumunsku, zpočátku velmi sledované akce. 

Ať už mluvíme o slevové sezóně (Altex, Flanco) nebo o jednodenní akci Black Friday (eMAG), nálada mezi kupujícími se od prvních ročníků takových kampaní před několika lety výrazně změnila. Inflace zasáhla Black Friday v mnoha ohledech a období dravých nákupů bylo náhle ukončeno rostoucími cenami potravin a energií, které ohrožují rozpočty domácností. Kromě toho spotřebitelé dosáhli vyšší vyspělosti, jak říká Raluca Radu, zakladatel a vedoucí partner MTH Digital, který vysvětlil tendence nákupního chování pro Wall-Street.ro. 

Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko.
Zdroj: Romania Insider