Vypuknutí koronaviru a jeho potenciální dopad na poptávku ovlivnily ceny ropy

Datum: 4. 2. 2020    Průmyslový obor: Nerostné suroviny a polotovary;     Teritoriální zaměření:  Spojené státy americké Spojené státy americké

Ropa klesla na nejnižší úroveň posledního roku, vypuknutí koronaviru a jeho potenciální dopad na poptávku ovlivnily ceny ropy. West Texas Intermediate klesl 3. 2. 2020 na 49,92 $ za barel.

Cena ropy klesla na nejnižší úroveň za poslední rok. Vypuknutí koronaviru a jeho potenciální dopad na poptávku ovlivnil ceny ropy. Trh s ropou byl v posledních letech vystaven mnoha změnám, ale od finanční krize v roce 2008 nebyl pociťován tak akutní poptávkový šok.
Čína je největším dovozcem ropy na světě a druhým největším spotřebitelem ropy, takže zpomalení poptávky by mohlo mít velký dopad na ceny. Experti organizace OPEC diskutují o dopadu koronaviru na poptávku po ropě a její spojenci plánují mimořádné zasedání na 14. a 15. února. 

Zdroj: https://www.cnbc.com/2020/02/03/oil-falls-to-a-more-than-1-year-low-below-50-on-fears-the-coronavirus-will-slow-global-growth.html
Zpracoval kolektiv zaměstnanců zahraniční kanceláře CzechTrade Chicago