Novinky

Aktuální informace včetně dobrých rad pro obchodování se zahraničními firmami od našich zahraničních zástupců.

Novinky

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Daňové pobídky pro firmy poskytující služby v oblasti pokročilých technologiích 18. 1. 2018 Daňové pobídky pro firmy poskytující služby v oblasti pokročilých technologiích Daňová podpora pro čínské firmy poskytující služby v hi-tech oblasti.
Čína Čína
Moratorium na hotelové ceny v průběhu fotbalového mistrovství světa v Rusku 18. 1. 2018 Moratorium na hotelové ceny v průběhu fotbalového mistrovství světa v Rusku Instituce na ochranu práv spotřebitele Rospotrebnadzor upozornila hoteliéry na nařízení vlády nezvyšovat ceny za ubytování v hotelích po dobu konání Mistrovství světa 2018 ve fotbale ve všech městech Ruské federace, ve kterých bude šampionát probíhat.
Rusko Rusko
Ryanair od října 2018 spustí novou linku do Paříže 18. 1. 2018 Ryanair od října 2018 spustí novou linku do Paříže Nízkonákladová letecká společnost Ryanair od konce října 2018 spustí novou linku do Paříže. Na pařížské letiště Beauvais (BVA) bude z Letiště Václava Havla Praha létat Boeingem 737 dvakrát týdně. Prodej letenek na zimní sezonu 2018 bude zahájen příští měsíc.
Francie Francie
Delší přechodné období na registraci receptury potravin pro speciální léčebné účely v Číně 17. 1. 2018 Delší přechodné období na registraci receptury potravin pro speciální léčebné účely v Číně Firmy získávají dodatečný čas připravit se na nové registrační požadavky zavedené od července 2016.
Čína Čína
V roce 2040 může být v Chile veškerá energie vyráběna z obnovitelných zdrojů 17. 1. 2018 V roce 2040 může být v Chile veškerá energie vyráběna z obnovitelných zdrojů Jedinou překážkou jsou nízké náklady na výrobu elektřiny z fosilních paliv
Chile Chile
Renault-Nissan-Mitsubishi, největší světový výrobce automobilů v roce 2017 17. 1. 2018 Renault-Nissan-Mitsubishi, největší světový výrobce automobilů v roce 2017 Nová aliance Renault-Nissan-Mitsubishi dosáhla s 10,6 miliony prodaných vozidel během roku 2017 na první místo největšího světového výrobce automobilů a předčila tak například automobilky Volkswagen a Toyota.
Francie Francie
Itálie: Zpoplatnění sáčků na ovoce a zeleninu v italských supermarketech mění chování spotřebitelů 17. 1. 2018 Itálie: Zpoplatnění sáčků na ovoce a zeleninu v italských supermarketech mění chování spotřebitelů Itálie zavádí zpoplatnění sáčků na ovoce a zeleninu v supermarketech.
Itálie Itálie
České firmy se zúčastnily veletrhu CES v americkém Las Vegas. 17. 1. 2018 České firmy se zúčastnily veletrhu CES v americkém Las Vegas. Veletrhu se mezi 9. až 12. lednem 2018 zúčastnilo 7 českých společností. Mezi účastníky byla také známá česká společnost vyrábějící baterie HE3DA.
Spojené státy americké Spojené státy americké
Itálie: Průmyslová výroba připravena na budoucí výzvy 16. 1. 2018 Itálie: Průmyslová výroba připravena na budoucí výzvy Itálie uspěla v hodnocení průmyslové výroby světových ekonomik.
Itálie Itálie
VIETNAM: Předseda vlády naléhavě vyzývá Ministerstvo plánování a investic, aby změnilo zemi na „nového asijského tygra“ 16. 1. 2018 VIETNAM: Předseda vlády naléhavě vyzývá Ministerstvo plánování a investic, aby změnilo zemi na „nového asijského tygra“ Vietnam chce být novým asijským „ekonomickým tygrem“
Vietnam Vietnam