Novinky

Aktuální informace včetně dobrých rad pro obchodování se zahraničními firmami od našich zahraničních zástupců.

Novinky

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

ExxonMobile šidil zaměstnance 12. 10. 2018 ExxonMobile šidil zaměstnance ExxonMobile zašel až příliš daleko při snaze ušetřit.
Nigérie Nigérie
Počet uživatelů platformy Crytopia se za poslední rok zvýšil o 1 milion 12. 10. 2018 Počet uživatelů platformy Crytopia se za poslední rok zvýšil o 1 milion Obchod s kryptoměnami na Novém Zélandu roste.
Nový Zéland Nový Zéland
Austrálie Austrálie
Největší navýšení minimální mzdy ve Španělsku za posledních 40 let 12. 10. 2018 Největší navýšení minimální mzdy ve Španělsku za posledních 40 let Dohodu o navýšení minimální mzdy podepsala socialistická vláda ve spolupráci s hnutím PODEMOS.
Španělsko Španělsko
Estonský startup Pipedrive otevírá pobočku v Praze 11. 10. 2018 Estonský startup Pipedrive otevírá pobočku v Praze Česká republika se stala pátou zahraniční zemí, kde bude operovat estonský startup, který vyvinul nástroj pro efektivní řízení prodeje.
Česká republika Česká republika
Estonsko Estonsko
Supermarketový gigant COLES investuje miliony do automatizace nabídky 11. 10. 2018 Supermarketový gigant COLES investuje miliony do automatizace nabídky Australský řetězec Coles vytvoří dvě automatizovaná dodavatelská střediska v příštích pěti letech.
Nový Zéland Nový Zéland
Austrálie Austrálie
Předseda indické vlády Narendra Modi slavnostně otevřel první letiště v indickém státě Sikkimu 10. 10. 2018 Předseda indické vlády Narendra Modi slavnostně otevřel první letiště v indickém státě Sikkimu Rozvoj infrastruktury v Indii je příležitostí pro české exportéry
Indie Indie
Indická rupie znovu oslabila oproti americkému dolaru 10. 10. 2018 Indická rupie znovu oslabila oproti americkému dolaru Indická rupie stále oslabuje, což má dopady jak na dovoz zboží do Indie, tak na plánované investice.
Indie Indie
Solární panely pro kávový průmysl 10. 10. 2018 Solární panely pro kávový průmysl Solární energie představuje velký potenciál v oblasti pěstování a zpracování kávy v Kolumbii.
Kolumbie Kolumbie
Míra nezaměstnanosti v USA v září klesla na 3,7 % 10. 10. 2018 Míra nezaměstnanosti v USA v září klesla na 3,7 % U.S Bureau of Labor Statistics: V současnosti je v USA nezaměstnaných 3,7 % lidí. Zaměstnanost mimo sektor zemědělství stoupla o 134 tisíc pracovních míst.
Spojené státy americké Spojené státy americké
Deficit zahraničního obchodu v USA rostl i v srpnu 10. 10. 2018 Deficit zahraničního obchodu v USA rostl i v srpnu Bureau of Economic Analysis (BEA): Srpnový deficit zahraničního obchodu USA vzrostl oproti červenci o 3,2 miliard USD na 53,2 miliard. Oproti stejnému období v roce 2017 narostl deficit o 8,6 %, což představuje nárůst 31 miliard.
Spojené státy americké Spojené státy americké