Novinky

Aktuální informace včetně dobrých rad pro obchodování se zahraničními firmami od našich zahraničních zástupců.

Novinky

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Rusko zavádí povinnou certifikaci vytápěcích radiátorů 9. 8. 2018 Rusko zavádí povinnou certifikaci vytápěcích radiátorů Dne 17.6.2017 došlo ke změnám v seznamech výrobků, na které se vztahuje povinná certifikace.
Rusko Rusko
L'Oréal koupí značku La Roche-Posay a veganskou kosmetiku Logocos 9. 8. 2018 L'Oréal koupí značku La Roche-Posay a veganskou kosmetiku Logocos Přední světová kosmetická společnost L'Oréal oznámila akvizici francouzské firmy La Roche Posay a německé firmy Logocos Naturkosmetik. Obě operace by měly být dokončeny v nadcházejících měsících.
Francie Francie
Mexiko je největším exportérem piva na světě 9. 8. 2018 Mexiko je největším exportérem piva na světě Pátek 3. srpna je ustanoven jako Světový den piva a Mexiko má co slavit: každé páté exportované pivo na světě bylo vyrobeno v Mexiku.
Mexiko Mexiko
V mexickém Ciudad Juárez vznikne nové výzkumné centrum 9. 8. 2018 V mexickém Ciudad Juárez vznikne nové výzkumné centrum Mexická vysoká škola Instituto politécnico nacional začne s výstavbou nového výzkumného a integračního centra Centro de innovación e integración de tecnologías avanzadas v Ciudad Juárez ve státě Chihuahua.
Mexiko Mexiko
Spotřeba mexických domácnosti v květnu vzrostla 8. 8. 2018 Spotřeba mexických domácnosti v květnu vzrostla Mexický statistický úřad Instituto Nacional de Estadística y Geografía informoval, že soukromá spotřeba zaznamenala nárůst o 0, 9 %.
Mexiko Mexiko
Chilská ekonomika opět nabírá dech 7. 8. 2018 Chilská ekonomika opět nabírá dech Chilské hospodářství dosahuje nejlepších výsledků od roku 2012.
Chile Chile
V Mexiku vznikne nový fotovoltaický park 7. 8. 2018 V Mexiku vznikne nový fotovoltaický park V mexickém státě Quintana Roo vyroste fotovoltaický park o rozloze 193 ha.
Mexiko Mexiko
Zahraniční investoři obdrží řadu výhod v ruských daňových zónách 7. 8. 2018 Zahraniční investoři obdrží řadu výhod v ruských daňových zónách Prezident Putin podepsal několik zákonů, které budou regulovat daňová zvýhodnění při registraci firem ve speciálních zónách
Rusko Rusko
červencová zaměstnanost v USA 6. 8. 2018 červencová zaměstnanost v USA Bureau of Labor Statistics: 'Nonfarm Payroll employment', tedy celkový počet všech lidí zaměstnaných všude jinde než v zemědělství, v domácnostech, v neziskových organizacích, ve vojenských a ve zpravodajských agenturách, stoupl v červenci o 157 tisíc. Míra nezaměstnanosti poklesla na 3,9 procenta.
Spojené státy americké Spojené státy americké
Zvýšil se deficit zahraničního obchodu USA 6. 8. 2018 Zvýšil se deficit zahraničního obchodu USA Americký schodek zahraničního obchodu se zbožím a službami se v červnu zvýšil na 46,3 miliardy dolarů oproti květnovému schodku 43,2 miliardy dolarů. V červnu se v USA snížila hodnota vývozu. Dovoz naopak vzrostl.
Spojené státy americké Spojené státy americké