Angela Merkelová v Argentině

Datum: 9. 6. 2017    Průmyslový obor: Energetika; Voda, odpady a životní prostředí; Strojírenství - výroba strojů a techniky; Investice;     Teritoriální zaměření:  Argentina Argentina

V současné době je v Argentině na návštěvě německá kancléřka Angela Merkelová. Která se sešla s desítkami německých firem působících v Argentině a z Německa ji doprovodila desítka firem.

179095291-web.jpgArgentinský ministr energie, Juan José Aranguren, se zúčastnil jedné z nejvýznamnějších evropských akcí o obnovitelných energiích: „Berlin Energy Trasition Dialogue”, která se uskutečnila 20. a 21. března v Německu. V rámci akce ministr Aranguren přednášel v panelu „Budoucí perspektivy“. V agendě ministra byly schůzky s evropskými investory. Spolu s ním se akce zúčastnil doprovod Argentinské agentury investic a mezinárodního obchodu.

Německo projevilo zájem o Argentinu a přijalo pozvání ministra Arangurena do Buenos Aires. Tam by měla být představena studie o současné situaci trhu obnovitelných energií v Argentině, která bude financovaná ministerstvem zahraničních věcí Německa. Za 2016 argentinské ministerstvo energie vyhlásilo 2 tendry (RenovAR a RenovAR 1.5) na projekty o obnovitelných energiích. Přiděleno bylo 59 projektů o 2423,4 MW. Během roku 2017 se plánuje další výběrové řízení na obnovitelné energie: RenovAR 2.0. Datum není ještě upřesněno.

V současné době je v Argentině na návštěvě německá kancléřka Angela Merkelová. Která se sešla s desítkami německých firem působících v Argentině a z Německa ji doprovodila desítka firem. Kancléřka mluvila o zájmu německých firem investovat v Argentině, zejména v sektoru energetiky, infrastruktury a životního prostředí. Zdůraznila zájem o bilaterální spolupráci a velmi pozitivně hodnotila nastartované reformy prezidenta Macriho. Německé firmy plánují investovat v Argentině během vlády prezidenta Macriho cca 3mld. USD. Více jak polovina německých firem v Argentině plánuje své investice zvýšit v roce 2018. Mezi firmami, které doprovázeli kancléřku Merkovlou byly např. zástupci firem zmínit: VW, Mercedes, Basf, Bayer, Siemens, Berenberg, Voith, Dea y Fresenius, Chriwa; Haver & Boecker; DEA Deutsche Erdoel AG; Fresenius

Zdroj: La Nacion

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Buenos Aires.