Hyundai projevil zájem vyrábět automobily v Chorvatsku

Datum: 5. 12. 2018    Průmyslový obor: Automobilový průmysl;     Teritoriální zaměření:  Chorvatsko Chorvatsko, Slovinsko Slovinsko

Jihokorejská společnost Hyundai, jedna z předních světových automobilek na světě, posuzuje možnosti pro zahájení výroby v Chorvatsku.

Informace, kterou deníku Jutarnji list potvrdily vládní zdroje, říká, že jihokorejská automobilka vyjadřuje zájem a posuzuje možnosti investovat v Chorvatsku. Jednání se údajně vedou již dva měsíce. 

Zatím není známo, jaká bude výše investice společnosti. Hyundai si pravděpodobně pro svou případnou investici do výstaby závodu pro výrobu automobilů vybral oblast města Varaždin, ve které vyrábí řada dodavatelů pro automobilový průmysl.

Realizace takové investice by měla pro Chorvatsko obrovský význam díky otevření nových pracovních míst a zvýšení exportního potenciálu země.

Přilákání automobilového průsmyslu do Chrvatska je jedním ze strategických cílů chorvatské vlády. Díly pro světové automobilky už vyrábí řada zdejších firem a v Chorvatsku se vyrábí i elektrická sportovní vozidla. Jde o exportně zaměřené odvětví, jehož podíl v celkovém chorvatském exportu je 4,7 procent.

Zdroj: SEEbiz / Jutarnji list
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Záhřebu