Indonéské aerolinky začaly provozovat přímý let z Jakarty do Londýna

Datum: 3. 12. 2017    Průmyslový obor: Letecký průmysl;     Teritoriální zaměření:  Indonésie Indonésie

Indonéské aerolinky Garuda Indonesia začaly létat na přímé lince Jakarta – Londýn. Jedná se tak o jediný přímý let nejen mezi Velkou Británií a Indonésií, ale zároveň o jediný přímý let mezi Evropou a Indonésií s dobou letu cca 15 hodin.

Národní letecký přepravce Garuda Indonesia zahájil od letošního listopadu svoji novou přímou linku letem z Jakarty do anglického Londýna se svým letadlem Boeing 777-300 ER z mezinárodního letiště Soekarno-Hatta v Tangerangu, v úterý 31. 10. 2017 na mezinárodní letiště Heathrow.

Inauguračního letu se zúčastnil mimo jiné velvyslanec Velké Británie v Indonésii Moazzam Malik a zástupce indonéského Ministerstva cestovního ruchu zodpovědného za rozvoj zámořských trhů I Gde Pitana a prezident letecké společnosti Garuda Indonesia Pahala Nugraha Mansur.

Dle zástupce ministerstva se tak Garuda Indonesia stane jedinou leteckou společností, která poskytuje přímé, rychlé, pohodlné a efektivní lety z Indonésie do Velké Británie a Evropy.

Společnost Garuda Indonesia bude od listopadu 2017 provozovat přímé lety mezi Jakartou a Londýnem třikrát týdně s trváním letu přibližně 15 hodin. Boeing 777-300 ER má celkovou kapacitu 314 míst, z toho osm pro první třídu, 38 míst pro business-class a 268 míst pro ekonomickou třídu.

Prezident společnosti Pahala Nugraha uvedl, že přímá linka do Evropy se stala pro Garudu Indonesia vysokou prioritou po otevření nového terminálu 3 mezinárodního letiště Soekarno-Hatta, které se nedávno stalo hlavním centrem mezinárodních služeb Garuda Indonesia. 

Přímý let by měl umožňovat často cestujícím pasažérům v rámci skupiny SkyTeam spojení do více destinací a cestujícím z Velké Británie či Evropy snadnější cestování do australských měst jako je Melbourne, Sydney či Perth.

Zpracoval: kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Jakarta
Zdroj: Jakarta Post, Garuda Indonesia