Kanada se připojila k SICA mezi další pozorovatelské země

Datum: 10. 6. 2019    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Guatemala Guatemala, Salvador Salvador, Mexiko Mexiko, Honduras Honduras, Kostarika Kostarika, Kanada Kanada, Panama (vč. volné zóny) Panama (vč. volné zóny), Dominikánská republika Dominikánská republika

Středoamerický integrační systém SICA minulý týden uveřejnil memorandu uzavřeném s kanadským Ministerstvem zahraničních věcí, obchodu a rozvoje informující o zařazení Kanady do seznamu pozorovatelských zemí středoamerické organizace.

Integrační organizace SICA, která byla ustanovena roku 1991 a navazuje na dlouhodobé snahy o regionální nejen ekonomické, ale i kulturní propojení, čítá s více než 20 regionálními a mimo regionálními pozorovatelskými zeměmi. Během podpisu memoranda o vstupu Kanady do SICA ministři jednotlivých středoamerických zemích vyzdvihli význam Kanady pro celý region.
Zároveň generální tajemník SICA a bývalý prezident Guatemaly, Vinicio Cerezo, ve své řeči zdůraznil hlavní témata, na nichž musí země společně pracovat a které je v současné době nejvíce trápí; jedná se zejména o zlepšení podmínek pro regionální i mimo regionální obchod, migraci, socioekonomickou nerovnost, neustálé výkyvy cen kávy, násilí a klimatické změny.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: El Economista