Panamský průplav otevírá logistický koridor pro zlepšení konektivity v zemi

Datum: 8. 4. 2019    Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení;     Teritoriální zaměření:  Panama (vč. volné zóny) Panama (vč. volné zóny), Mexiko Mexiko

Část silnice, která byla původně používána pro interní provoz průplavu, byla upravena pro nákladní automobily prostřednictvím placení mýtného v souladu s novým obchodním plánem na rozšíření kanálu.

Logistický koridor je dálnice, která bude poskytovat služby přístavům, průmyslovým parkům, továrnám a distribučním centrům agilním a bezpečným způsobem. Koridor je novým příspěvkem k logistickému rozvoji země, který plní úlohu zvyšování kapacity Panamy jako hlavního dopravního a spojovacího centra kontinentu.
Nákladní vozy, které budou používat koridor, se budou muset přihlásit do systému Cargo Pass, který je podobný systému provozovanému na severních a jižních koridorech a dálnici Colón-Panama. Mýtné bylo stanoveno na 6,50 USD za tranzit a neumožňuje vstup s negativním zůstatkem nebo porušením stanovených pravidel. Celá trasa silnice je monitorována technologií, která umožňuje detekci porušení stanovených rychlostních norem, nebo pokud vozidlo zastaví v plném proudu, bude mu poskytnuta nezbytná pomoc.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Mexico City
Zdroj: América Economía