Předseda indické vlády Narendra Modi slavnostně otevřel první letiště v indickém státě Sikkimu

Datum: 10. 10. 2018    Průmyslový obor: Ostatní; Letecký průmysl; Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření:  Indie Indie

Rozvoj infrastruktury v Indii je příležitostí pro české exportéry

Předseda indické vlády Narendra Modi v pondělí 1. 10. 2018 slavnostně otevřel první letiště ve státě Sikkim. Aerodrom v Pakyongu je asi 33 km vzdálený od města Gangtok.
Základní kámen letiště byl položen na zelené louce budoucího letiště v roce 2009. Letiště se nachází zhruba 60 km od hranice Indie s Čínou, a rozléhá se na více než 201 hektarech na vrcholku hory asi dva kilometry od vesnice Pakyong v nadmořské výšce 4,500 stop nad mořem.
Premiér dorazil na nově otevírané letiště v neděli večer z Bagdogry a byl přijat státním guvernérem Gangou Prasadem, premiérem státu Sikkim Pawanem Chamlingem a dalšími představiteli státu na vojenském heliportu nedaleko letiště.
Z vojenského heliportu premiér odcestoval do asi pět kilometrů vzdáleného Raj Bhawanu, kde zůstal přes noc. Následujícího dne položil základní kámen letiště.
Rozvoj letecké dopravy a dopravní infrastruktury v Indii je i pobídkou pro české dodavatele technologií a materiálů k účasti na veřejných soutěžích na výstavbu letišť

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mumbai.
S využitím zdroje: Zee News.