Prezident agentury APEX podává demisi

Datum: 24. 1. 2019    Průmyslový obor: Ostatní;     Teritoriální zaměření:  Brazílie Brazílie

Prezident brazilské agentury Apex Alex Carreiro podává demisi týden po nástupu do funkce. Brazilská média hovoří o první ráně pro vládu prezidenta Bolsonara.

Agentura Apex, která se zaměřuje na přilákání investorů do Brazílie, propagaci brazilských produktů a služeb v zahraničí a podporu exportu, zažívá v těchto dnech silné otřesy. Ministr zahraničních věcí Ernesto Araújo přijal demisi pouze týden po jmenování Carreio do funkce prezidenta Apexu. Araújo se k důvodu odchodu Carreia z čela Apexu nevyjádřil. Místní média ovšem spekulují, že možným důvodem odchodu z funkce je nedostatečné jazykové vybavení spolu s chybějící zkušeností v oblasti ekonomiky a financí ve veřejném sektoru.
Ernesto Araújo obratem navrhl prezidentu Bolsonarovi nového kandidáta do funkce, a to Maria Vivalvu. Diplomat, který působil na ambasádách ve Washingtonu, Pretórii či Římě má rovněž zkušenost z velvyslaneckých postů. Na pozici velvyslance působil v portugalském Lisabonu a v chilském Santiagu. Podle vyjádření ministra zahraničních věcí má Vivalva veškeré předpoklady pro úspěšný výkon funkce prezidenta Apexu.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu
Zdroj: https://g1.globo.com