Rakousko investuje miliardy do modernizace silničních sítí, tratí, internetu i výzkumu

Datum: 16. 3. 2017    Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení; Stavebnictví a stavební materiály;     Teritoriální zaměření: Rakousko Rakousko 

16,4 miliard eur investuje rakouské ministerstvo dopravy do modernizace tratí a 7,8 miliard eur do silniční sítě, dále investuje do vysokorychlostního internetu a výzkum.

zeleznicni-most-dv257006-120.jpgMinisterstvo dopravy investuje do roku 2022 přes 30,6 miliard eur do tratí, silnic i dálnic, internetu a podpoří také výzkum. Více než polovina z celkové částky (16,4 miliard eur) bude použita na modernizaci sítě vlakových tratí. 7,8 miliard eur poslouží k výstavbě a úpravě silnic. Miliardou eur je podpořen rozvoj vysokorychlostní sítě v Rakousku a 5-ti miliardami eur pak ministerstvo podpoří výzkum a rozvoj pro lepší budoucnost. „S těmito investicemi chceme Rakousko připravit na budoucnost.  Chceme budoucím generacím zanechat zemi disponující moderní infrastrukturou, spolehlivými a bezpečnými silnicemi i tratěmi a nejmodernějším vysokorychlostním internetem. Důvod, proč investujeme do výzkumu nových technologií je, že chceme, aby Rakousko směřovalo mezi světové špičky. Příznivé je i to, že zvýšíme počet pracovních míst na 435 000,“ říká ministr dopravy Jörg Leichtfried.

Největšími projekty v blízké budoucnosti bude úprava trati mezi Grazem a Klagenfurtem nebo mezi Vídní a Wiener Neudorf, výstavba tunelu u Semmeringu nebo modernizace trati mezi Vídní a Grazem, kde by se v budoucnu měla zvýšit povolená rychlost a tím zkrátit doba cesty ze 4hod na 2hod a 40min.

Co se silnic a dálnic týče, pomohou investice napojit Seestadt Aspern (Vídeň) na dálnici nebo zlepšit dostupnost z Vídně do Schwechatu. Do roku 2022 bude dokončena dálnice A26, rychlostní silnice S7 a dálnice A9 a A11 se rozšíří o jízdní pruhy.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vídni.

Zdroj: Kurier, 8. března 2017