SAE a jejich stopa na oběžné dráze

Datum: 6. 11. 2018    Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení;     Teritoriální zaměření:  Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty

KhalifaSat, takový je název prvního satelitu, který byl ze 100% zkonstruován a vyroben v SAE. Na oběžnou dráhu byl vypuštěn 29. října 2018.

První satelit vypuštění SAE z japonské základny Tanegashima Space Center, vynesla na orbit raketa H.IIA. Satelit byl designován a vyroben plně v gesci SAE v Mohamed Bin Rashid Space Centre. Satelit již poslal první snímky, a to slavné dubajské Palm Jumeirah. Tento satelit je vybaven nejmodernějšími technologiemi a řadí se mezi nejpokrokovější. Bylo na něm použito 5 patentovaných řešení.
Satelit bude sloužit předně k městskému plánování, řízení, optimalizace využití území a infrastrukturních řešení. Pořízené snímky budou sloužit v vývoji detailních map pozorovaného území a monitorování nejdůležitějších stavebních projektů a na poli ochrany životního prostředí bude KhalifaSat monitorovat lokální a mezinárodní změny životního prostředí za účelem globálního úsilí ochrany přírody. Od satelitu se také očekává snímkování sněhové pokrývky Severního a Jižního pólu za účelem pomoci odhalovat vlivy globálního oteplování. SAE májí v plánu do roku 2020 vypustit celkem 12 satelitů, projekt je odhadován s hodnotou 6 mld. USD.

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji
Zdroj: https://www.arabianbusiness.com