Thajci stráví nejvíce času online ze všech národů

Datum: 12. 2. 2018    Průmyslový obor: Software a ICT služby;     Teritoriální zaměření:  Thajsko Thajsko

V důsledku velmi populárního používání sociálních médií a online videa se Thajsko stalo světovým lídrem v času stráveném na internetu i na mobilním internetu za den. Bangkok má největší počet aktivních uživatelů Facebooku na světě – 22 miliónů.

Podle nedávno publikované studie „Digital 2018 Global Overview“ společností Hootsuite a We Are Social stráví Thajci nejvíce času online ze všech národů na světě, a to jak prostřednictvím PC, tak i chytrých telefonů. V důsledku vysokého využívání sociálních médií a streamovaného videa stráví průměrný Thajec denně 9,38 hodiny online, z toho 4,56 hodiny představuje čas strávený na mobilním internetu.

Thajsko se umístilo celosvětově na 8. místě v používání Facebooku, avšak Bangkok byl vyhodnocen jako město s největším počtem aktivních uživatelů na světě – 22 miliónů.

V loňském roce mělo Thajsko se svými 68 milióny obyvatel 51 miliónů internetových uživatelů a 48 miliónů aktivních uživatelů Facebooku. Pouze velmi malé děti a velmi staří lidé nemají účet na Facebooku, někteří mají minimálně 2-3. Facebook v Thajsku je dominován uživateli ve věkové kategorii 22 – 44 let, roste však i počet uživatelů mezi padesátníky.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku