Thajská Wind Energy Holdings investuje do nových větrných kapacit doma i v zahraničí

Datum: 12. 2. 2018    Průmyslový obor: Energetika;     Teritoriální zaměření:  Thajsko Thajsko

Thajská společnost Wind Energy Holdings plánuje v letošním roce navýšit instalovaný výkon svých větrných elektráren v Thajsku na 720 MW. V Austrálii má za cíl provozovat 1000 MW z větrné energie, zvažuje investice do dalších obnovitelných zdrojů a studuje příležitosti ve Vietnamu, Kambodži, Laosu, Myanmaru a Bangladéši.

Největší thajský výrobce elektřiny z větrné energie, společnost Wind Energy Holdings (WEH), plánuje investovat do dalších obnovitelných zdrojů včetně solární energie, vodních elektráren a spalování biomasy. Vzhledem k tomu, že v regionu vane vítr převážně v noci, provozovatelé větrných elektráren potřebují vytvořit energetický mix, který bude vyhovovat požadavkům regulátora na minimální úroveň dodávek. V letošním roce plánuje WEH uvést do provozu pět nových větrných elektráren, každou o instalovaném výkonu 90 MW, a zvýšit instalovaný výkon v Thajsku na 720 MW. Financování těchto projektů bylo zajištěno úvěrem od Siam Commercial Bank. Společnost má v plánu zvýšit instalovanou kapacitu svých větrných zdrojů v Austrálii na 1000 MW, což bude vyžadovat investice ve výši 1,5 miliardy US$, a rovněž studuje příležitosti ve Vietnamu, Kambodži, Laosu, Myanmaru a Bangladéši. Do roku 2025 WEH plánuje provozovat 3000 MW instalovaného výkonu obnovitelných zdrojů.

Z Thajska se stal vedoucí developer obnovitelných energetických zdrojů a lídr ve využití solární energie v Jihovýchodní Asii. S instalovaným výkonem více než 3000 MW se země zařadila mezi top 15 největších provozovatelů solárních elektráren na světě. V současné době země provozuje větrné elektrárny o výkonu 615 MW a podle stávajícího energetického plánu by se tato kapacita měla do roku 2036 zvýšit na 3000 MW. S ohledem na rychlejší budování obnovitelných zdrojů oproti plánům z roku 2015 thajská vláda připravuje revizi energetického plánu, který by měl být zveřejněn a schválen v letošním roce.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku