Ukrajinské státní železniční dráhy Ukrzaliznycia zainvestují v roce 2019 přes 750 mil. EUR do obnovení parku kolejových vozidel a železničních tratí

Datum: 6. 2. 2019    Průmyslový obor: Dopravní prostředky ostatní, manipulační prostředky a zařízení; Služby;     Teritoriální zaměření:  Ukrajina Ukrajina

Ukrajinský státní podnik Ukrzaliznycia plánuje v průběhu roku 2019 kapitálové investice do rozvoje železniční infrastruktury a obnovení parku vozidel ve výši přes 750 mil. EUR.

V roce 2018 činily kapitálové investice společnosti 528 mil. EUR, což byla největší částka za uplynulých 5 let.
V letošním roce kromě obnovení železničních tratí se plánuje nákup 5 tis. nákladních vozů, 46 osobních vozů a rovněž 3 příměstských vlaků.
Ministr infrastruktury Ukrajiny Volodymyr Omeljan uvedl, že klíčovou prioritou státní akciové společnosti Ukrzaliznycia bude obnovení parku trakčních kolejových vozidel a infrastruktury, a rovněž tak rozvoj vysokorychlostní osobní a nákladní dopravy. Zejména se plánuje, že na dopravních koridorech Kyjiv – Oděsa, Kyjiv – Lviv, Kyjiv – Dnipro, Kyjiv – Charkiv dosáhne ukazatel rychlosti osobních vlaků minimálně 200-250 km/hod. a nákladních 100-120 km/hod.

Zdroj: www.hromadske.tv   
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Kyjevě.