Datum:23.05.2023
Průmyslový obor: Automobilový průmysl
Teritoriální zaměření:
Austrálie - vlajka Austrálie,
Nový Zéland - vlajka Nový Zéland,
Švédsko - vlajka Švédsko

Australský výrobce vodíkových aut H2X získal ve Švédsku už druhý významný kontrakt

Poslední objednávka představuje objem ve výši 34 mil. australských dolarů. Švédsko se tak stane zemí s největším vozovým parkem vodíkových vozidel H2X.

Společnost H2X Global sídlící v australském Sydney dosáhla dalšího milníku, kdy získala již druhou zakázku na dodání nákladních vozidel na vodíkový pohon pro švédskou společnost Renova, která zajišťuje svážení městského odpadu.

Kontrakt navazuje na předchozí z roku 2022, kdy Renova objednala pět vozidel na vodíkový pohon. Nynější objednávka je však znatelně vyšší a představuje 34 milionů australských dolarů. Objednávka tak vytvoří největší vozový park vozidel H2X, a to právě ve Švédsku.

H2X slibuje stejný dojezd a stejnou nákladní kapacitu vozidel jako u těch tradičních se spalovacími motory, avšak při nulových emisích.

Výběrové řízení bylo zveřejněné v prosinci minulého roku, ve kterém oficiálně uspěla společnost H2X Gothenburg jež je dceřinou mateřské H2X Global sídlící v Sydney. Firma si tak zajistila kontrakt na dodávku vozidel ve 12 z 13 tendrem specifikovaných kategorií. Bude se jednat o 18 až 26tunové vozy, které budou montovány ve Švédsku.

Firma si zároveň od představení těchto vozidel slibuje urychlení poptávky po vodíkových čerpacích stanicích. 

Zpracoval tým pracovníků zahraniční kanceláře agentury CzechTrade Austrálie.

Zdroj: https://www.businessnewsaustralia.com/

Další aktuality