Online seminář: Právní abeceda pro podnikatele - od NDA po SLA a na co si dát pozor při přeshraničním styku

Se zkratkami jako jsou NDA, MSA, FWA, SOW či SLA se jistě většina z vás při navazování obchodní spolupráce setkala. Jste si ovšem jisti, že víte, co by měly obsahovat, jaké přinášejí důsledky, rizika a jak na ně reagovat?

Seminář se bude praktickou formou věnovat právním aspektům přeshraničního obchodního styku a klade si za cíl seznámit posluchače s pojmy, se kterými se mohou často setkávat. Neopomeneme ani klauzule typu non-poaching a non-compete. Vysvětlíme si, proč samotné NDA není dostačující pro navázání obchodní spolupráce, jaký je rozdíl mezi smlouvou a objednávkou, anebo jaké důsledky mají často přehlížené doložky o volbě práva.

Cílem semináře je získání vyšší jistoty v základních právních konceptech a typových dokumentech mezinárodního obchodu, což vám umožní efektivněji vyjednávat s obchodními partnery u nás i v zahraničí.

O přednášejících:
Martin Loučka a Martin Bartoň jsou advokáti specializující se na oblasti digitálních technologií, e-commerce a duševního vlastnictví se zkušenostmi z předních lokálních i mezinárodních kanceláří, které uplatňují v rámci své kanceláře martins‘. Mezi jejich klienty patří startupy i velké mezinárodní společnosti, kterým pomáhají nejen s nastavením businessu, ale i s vyjednáváním obchodních smluv, přípravou interní dokumentace, GDPR a nastavením a uplatňováním strategie ochrany duševního vlastnictví. Jsou zároveň autory četných odborných publikací v oblasti práva informačních technologií, ochranných známek a doménových jmen a věnují se i přednáškové činnosti.

Doplňující informace:

  • Své dotazy můžete zaslat prostřednictvím přihlášky nebo prostřednictvím chatu na akci
  • Den před konáním akce Vám e-mailem zašleme prolink pro vstup k připoje
  • K účasti potřebujete pouze PC, notebook či telefon s internetovým připojením
  • Účastníci se mohou aktivně zapojit prostřednictvím písemných dotazů nebo být pouze posluchači


Kód semináře:

3908

Termín:

13. 6. 2023

Druh akce:

Odborný seminář

Místo konání:

ONLINE, X, Online seminář, Česká republika

Doba konání:

10.00 - 11.30 hodin

Cena:

0 Kč

Stav akce:

Akce již proběhla

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Barcalová Daniela
Daniela Barcalová vedoucí exportního vzdělávání

Lektoři

Loučka Martin
Loučka Martin Advokát ze společnosti martins
Bartoň Martin
Bartoň Martin Advokát ze společnosti martins

Soubory ke stažení