Premiér Módí oznamuje významné investice do indického energetického sektoru. Klade důraz na rozvoj energetiky šetrné k životnímu prostředí a mezinárodní spolupráci.
Během slavnostního zahájení druhého ročníku akce India Energy Week v Goa premiér Naréndra Módí vyzdvihl úsilí Indie o rozvoj udržitelných zdrojů energie v rámci posílení energetického mixu. Akce, která slouží jako katalyzátor energetické transformace země, podtrhuje roli Indie v globálním energetickém sektoru v době, kdy Indie směřuje k tomu, aby se stala třetí největší ekonomikou světa.
Vzhledem k očekávanému zdvojnásobení poptávky po energii do roku 2045 se Indie zaměřuje na cenově dostupná a udržitelná energetická řešení, včetně významných investic ve výši 67 miliard dolarů v příštích pěti až šesti letech. Módí se ve svém projevu věnoval také úspěchům Indie při snižování cen benzínu, elektrifikaci milionů domácností a závazku země zvýšit využívání biopaliv a obnovitelných zdrojů energie, což Indii staví do pozice klíčového hráče na světovém energetickém poli.
Klíčové body jsou:
Zpracoval tým zahraniční kancleáře CzechTrade Indie (Mumbaí).
Zdroj: https://www.thehindu.com/
V hlavním městě Panamá se na začátku října konal již 10. ročník Latinskoamerického kongresu biomedicínského inženýrství. Panamští inženýři zde měli příležitost ukázat svůj pokrok v této disciplíně.
Ve dnech 15.-17. října proběhla v hlavním městě Mexika třídenní výstava, na které měly možnost představit své produkty firmy z oblasti architektury a interiérového designu. Nechyběly ani dvě české společnosti.
Spojené arabské emiráty byly v žebříčku 89 zemí označeny za ekonomicky nejstabilnější zemi světa. Druhá největší ekonomika arabského světa se rovněž umístila na předních místech v kategoriích Podnikání a Otevřenost pro podnikání.
Turecko plánuje zvýšit kapacitu obnovitelných zdrojů energie na 120 000 megawattů do roku 2035. Chce přilákat investice ve výši 108 miliard dolarů.