Když společnosti s převažujícím počtem zaměstnanců určité národnosti žádají o nová víza pro osoby stejné národnosti, objeví se zpráva od úřadů, která je žádá, aby při přijímání zaměstnanců dosáhly demografické rozmanitosti.
Vízoví experti a agenti však kategoricky vyvrátili tvrzení, že SAE přestaly vydávat víza Indům, Pákistáncům či Bangladéšanům v zemi.
Právě v souvislosti s dodržením demografické rozmanitosti provozoven, která není spojena s konkrétní národností, ministerstvo lidských zdrojů a emirátů (MoHRE) rozhodlo vůči Centru podnikových služeb (Business centre) v Dubaji, že podnik musí při přijímání zaměstnanců diverzifikovat podle národnosti a musí zajistit, aby prvních 20 % dostupných kvót v provozovnách bylo přiděleno různým národnostem.
Společnosti byly vyzvány, aby se pokusily zaměstnat lidi různé národnosti, pokud dostanou zprávu, že chtějí dosáhnout rozmanitosti. Pokud například společnost požádá o vízum pro určitou osobu a je zamítnuta na základě diverzifikace, pak musí na stejnou pozici přijmout někoho jiné národnosti, aby splnila požadavky na diverzitu. Nevztahuje se to na žádnou konkrétní národnost a platí to pro všechny stejně plošně.
Toto pravidlo se však nevztahuje na místní free zóny. Žádná ze společností působících mimo free zóny se nepotýkala s problémy s vydáváním pracovních povolení. Zatím se týká společností na pevnině (Mainlandu).
V roce 2022 oznámilo MoHRE třístupňový systém klasifikace. Jedním z kritérií pro získání vyšší klasifikace bylo dosažení diverzity při přijímání zaměstnanců, díky čemuž měly společnosti nárok na slevy na pracovní povolení a poplatky za převod.
Zdroj: Khaleej Times
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade SAE.
V hlavním městě Panamá se na začátku října konal již 10. ročník Latinskoamerického kongresu biomedicínského inženýrství. Panamští inženýři zde měli příležitost ukázat svůj pokrok v této disciplíně.
Ve dnech 15.-17. října proběhla v hlavním městě Mexika třídenní výstava, na které měly možnost představit své produkty firmy z oblasti architektury a interiérového designu. Nechyběly ani dvě české společnosti.
Spojené arabské emiráty byly v žebříčku 89 zemí označeny za ekonomicky nejstabilnější zemi světa. Druhá největší ekonomika arabského světa se rovněž umístila na předních místech v kategoriích Podnikání a Otevřenost pro podnikání.
Turecko plánuje zvýšit kapacitu obnovitelných zdrojů energie na 120 000 megawattů do roku 2035. Chce přilákat investice ve výši 108 miliard dolarů.