Vlajka Izrael

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

  • špičkové technologie a hi-tech průmysl (ICT, elektronika, biotechnologie, ekologie, software),
  • dopravní infrastruktura (železnice, systémy MHD),
  • zařízení a technologie pro těžbu, skladování, zpracování a přepravu zemního plynu,
  • potravinářský průmysl.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Izraelem

Informace z teritoria

Pro Izrael je zahraniční obchod klíčovým činitelem pro fungování ekonomiky, neboť je zemí s limitovaným domácím trhem a závislostí na dovozu širokého portfolia výrobků. Izraelské firmy obchodují především s Evropou a USA, stále větší význam ale získává Asie, konkrétně Čína a Indie. Místním specifikem je nemožnost hospodářské spolupráce se sousedními zeměmi regionu (výjimku - i tak s velkými omezeními - představují Egypt a Jordánsko).

Velmi dobré vztahy mezi Českou republikou a státem Izrael v rovině politické se přenášejí i do růstu vzájemného obchodu. Izrael je naším nejvýznamnějším obchodním partnerem v celé oblasti Blízkého a Středního východu a měřeno objemem českého vývozu zaujímá dokonce 4. místo mezi mimoevropskými státy. Uplatnění na trhu nachází řada českých výrobků a služeb – od automobilů, počítačových komponentů, parních turbín až po různé spotřební zboží a potravinářské výrobky.

Současně je ale třeba vidět, že izraelský trh je náročný a v mnoha ohledech specifický. Stále například platí offsetová povinnost zpětného nákupu izraelského zboží ve výši 20 % hodnoty kontraktu v zakázkách pro celý státní sektor (včetně např. municipalit) nebo povinný košer certifikát pro většinu dovážených potravin. Klíčem k úspěchu je vhodný místní partner se znalostí prostředí i jazyka a možností operativního působení na trhu. K jeho hledání je možné využít služeb zahraničního zastoupení CzechTrade v Tel Avivu.     

Podrobné teritoriální informace o izraelské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
standardní: GMT +2 hodiny
letní čas: GMT +3 hodiny. Letní čas má v Izraeli každodročně jiný začátek a konec. Začíná po jarních svátcích Pesach a končí přede dnem Dnem smíření. V roce 2015 tj. od pátku 27.3. do neděle 25.10.

Nejbližší související akce

DatumNázevMísto
4. 10. 2016 Meeting Point CzechTrade, říjen 2016 Brno, Česká republika
29. 11. 2016 ISRAFOOD 2016 Tel Aviv, Izrael

Novinky z teritoria

DatumNázev
12. 7. 2016 Dovoz cementu do Izraele
11. 7. 2016 BMW, Intel a Mobileye společně vyvíjejí samořiditelný automobil
7. 7. 2016 Nečekané problémy pro izraelský zbrojní průmysl?

Kontakt