vlajkaIzrael

Ilustrační obrázek

Perspektivní obory

 • špičkové technologie a hi-tech průmysl (ICT, elektronika, biotechnologie, ekologie, software),
 • dopravní infrastruktura (železnice, systémy MHD),
 • zařízení a technologie pro těžbu, skladování, zpracování a přepravu zemního plynu,
 • potravinářský průmysl.  

Služby exportérům

Nabízíme služby zahraničních zástupců CzechTrade, kteří aktivně vyhledávají exportní příležitosti, umí získat ověřené obchodní kontakty, pomohou s prezentací vašeho produktu nebo poradí s výběrem vhodného zahraničního trhu.
Kompletní nabídku Exportního poradenství najdete v sekci Naše služby nebo se neváhejte obrátit na příslušného oborového specialistu CzechTrade.

 

Desatero pro obchodování s Izraelem 

Informace z teritoria

Pro Izrael je zahraniční obchod klíčovým činitelem pro fungování ekonomiky, neboť je zemí s limitovaným domácím trhem a závislostí na dovozu širokého portfolia výrobků. Izraelské firmy obchodují především s Evropou a USA, stále větší význam ale získává Asie, konkrétně Čína a Indie. Místním specifikem je nemožnost hospodářské spolupráce se sousedními zeměmi regionu (výjimku - i tak s velkými omezeními - představují Egypt a Jordánsko).

Velmi dobré vztahy mezi Českou republikou a státem Izrael v rovině politické se přenášejí i do růstu vzájemného obchodu. Izrael je naším nejvýznamnějším obchodním partnerem v celé oblasti Blízkého a Středního východu a měřeno objemem českého vývozu zaujímá dokonce 4. místo mezi mimoevropskými státy. Uplatnění na trhu nachází řada českých výrobků a služeb – od automobilů, počítačových komponentů, parních turbín až po různé spotřební zboží a potravinářské výrobky.

Současně je ale třeba vidět, že izraelský trh je náročný a v mnoha ohledech specifický. Stále například platí offsetová povinnost zpětného nákupu izraelského zboží ve výši 20 % hodnoty kontraktu v zakázkách pro celý státní sektor (včetně např. municipalit) nebo povinný košer certifikát pro většinu dovážených potravin. Klíčem k úspěchu je vhodný místní partner se znalostí prostředí i jazyka a možností operativního působení na trhu. K jeho hledání je možné využít služeb zahraničního zastoupení CzechTrade v Tel Avivu.     

Podrobné teritoriální informace o izraelské ekonomice, včetně aktuálních kontaktů, poptávek, tendrů a investičních příležitostí naleznete na portálu BusinessInfo.cz.

Časové pásmo
standardní: GMT +2 hodiny
letní čas: GMT +3 hodiny. Letní čas má v Izraeli každodročně jiný začátek a konec. Začíná po jarních svátcích Pesach a končí přede dnem Dnem smíření. V roce 2015 tj. od pátku 27.3. do neděle 25.10.

Kontakt

CzechTrade Tel Aviv

Jiří Rak Jiří Rak
telaviv@czechtrade.cz
Ředitel regionálního centra
 T: +97298913761
M: +972528797159

Internetová adresa:
http://www.czechtrade-israel.co.il/

Poštovní spojení:
Nolton House, 14 Shenkar St.
Herzliya Pituah

P.O.Box 2104
Herzliya 46120
 Tel Aviv
Israel

 

Nejbližší související akce

Datum Název Místo
29.11.2016 ISRAFOOD 2016 Tel Aviv, Izrael

Novinky z teritoria

Datum Název
12.07.2016 Dovoz cementu do Izraele
11.07.2016 BMW, Intel a Mobileye společně vyvíjejí samořiditelný automobil
07.07.2016 Nečekané problémy pro izraelský zbrojní průmysl?
Obchodní příležitosti v Izraeli

Kontakt

 •  
 • Ing. Jiří Rak
  Ředitel regionálního centra
  telaviv@czechtrade.cz

  Ing. Jiří Rak T: +97298913761
  M: +972528797159