FUTURE OF EXPORT SUMMIT 2023

Zveme vás na prestižní byznysovou akci FUTURE OF EXPORT SUMMIT 2023.

V druhém ročníku FUTURE OF EXPORT SUMMIT 2023 bychom rádi, společně s klíčovými osobnostmi českého byznysu, představili současné trendy světového exportu a sdíleli s Vámi naše know-how z 64 trhů, kde CzechTrade působí. Připravujeme pro vás odborný program, kde vystoupí významné osobnosti renomovaných společností, působících na blízkých i vzdálených zahraničních trzích. Dále vystoupí odborníci z vybraných zahraničních kanceláří a centrály CzechTrade. Akce je vhodná pro podnikatele, CEO, obchodní ředitele, exportní manažery, specialisty na udržitelnost nebo business development.

Program konference:

Úvodní slovo (10:00 – 10:30 h)

 • Exportní strategie České republiky - Jozef Síkela, ministr průmyslu a obchodu ČR
 • Měnová politika České republiky - Zbyněk Stanjura, ministr financí ČR
 • Strategické směřování agentury CzechTrade -  Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade

Nové horizonty českého exportu (10:30 – 11:35 h)

 • Cesta ke zvýšení globálních ambicí českých firem – David Müller, vrchní ředitel sekce EU a zahraničního obchodu Ministerstva průmyslu a obchodu
 • Sektorová budoucnost českého exportu -Vladimír Degťar, ředitel sekce služeb pro exportéry CzechTrade
 • Euro – měnová politika - Oldřich Dědek, Institut ekonomie FSV UK, bývalý člen bankovní rady ČNB
 • Exportní financování - Vladimir Glas, CEO StemCon
 • Umělá inteligence a její uplatnění v některých oborech - Jan Kleindienst, CEO, THE MAMA AI

Panelová diskuze (11:35 – 12:00 h)

 • Názory českých podnikatelů na témata: Co dělat, aby čeští exportéři byli konkurenceschopní. / Exportní financování / duševní vlastnictví / energetická udržitelnost / umělá inteligence
  Jiří Černý, výkonný ředitel firmy Vizard (Medovník)
  - Dušan Kožušník, majitel firmy Compelson
  - Dana Bérová, podnikatelka a business mentorka

  Coffee break (12:00 – 12:30 h)

  Tři paralelní diskuzní bloky s odborníky (12:30 – 13:30 h)


  1. Design jako kritická součást produktu
 • 12:30 – 12:40 h: Patnáct let podpory průmyslového designu a plány - Zuzana Sedmerová, vedoucí oddělení Design Centrum CzechTrade
 • 12:40 – 13:30 h: Jak využít design management k úspěšnému exportu. Panelová diskuze mezi designéry a výrobci. Design jako prostředek k úspěšnému exportu a jeho zapojení do strategie firmy, vývoj produktu z pohledu designéra, průběh spolupráce mezi firmou a designérem z Adresáře designérů CT, zkušenosti českých exportérů s vývojem designu a rozdíly při prodeji produktů v zahraničí před a po inovaci designu.
  - doc. Ing. Zuzana Ambrožová, Ph.D, Art Director a Co-founder, Amplla
  - Radim Šenk, Business Development, Nebesys
  - Jan Čtvrtník, Senior Designer
  - Ivan Dlabač, Chief Designer, DIVAN DESIGN
  - Dominik Cienciala, ředitel pro rozvoj obchodu UK, Sans Souci
  - Martin Macourek, CzechTrade Velká Británie  2. Od startupu ke globálnímu exportérovi
 • 12:30 – 12:50 h: Služby pro startupy a exportní připravenost firmy 
  Lukáš Maňásek, IDEA StatiCa
  - Vladimír Degťar, ředitel sekce služeb pro exportéry, CzechTrade,
  - Jan Špunda, podpora internacionalizace pro výrazně inovativní MSP, CzechTrade
 • 12:50 – 13:10 h: Zkušenosti startupů při rozjíždění expanze do zahraničí
  - Vladimíra Tesková, TESKALABS LTD
  - Pavel Fojtík, RCE systém
  - Julie Havlová, CzechTrade Rakousko

 • 13:10 – 13:30 h: Optimalizace procesů u rychle rostoucích firem
  Pavel Ohnoutka, CEO, Strategix
  Martin Jotov, IQS Group a.s., člen správní rady, CFO

  3. Hrozby a příležitosti pro stabilní business
 • 12:30 – 12:50 h: Kybernetická bezpečnost jako obchodní hrozba, nástrahy a možná řešení
  - Zdeněk Grmela, Director Protect and Security Cross Border Services, T-Mobile
  - Jan Hančl, IT CzechTrade
 • 12:50 – 13:10 h: Duševní vlastnictví pro export, rozdíly EU a svět
  Jan Bárta, právník
  - Martin Bali-Jenčík, oddělení průmyslových práv, Škoda Auto
  - Hana Onderková, CzechTrade Indie
 • 13:10 – 13:30 h: Využití průmyslových blockchainů v obchodě i ve výrobě - výhody zavedení a zkušenosti z praxe
  Jan Prokš, ředitel Elektrotechnická asociace České republiky

  Věra Šmídová, Business development manažerka, ELA Blockchain Services a.s.
  Networking (13:30 – 14:30 h)

Fotografie z minulého ročníku:

Kód semináře:

3909

Termín:

31. 10. 2023

Druh akce:

Exportní konference

Místo konání:

Cubex Centrum Praha, Na Strži 2097/63, 140 00 Praha 4, Česká republika

Doba konání:

10.00 - 14.30 hodin

Cena:

0 Kč

Stav akce:

Akce již proběhla

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Bc. Toclová Hana
Bc. Hana Toclová vedoucí oddělení marketingová komunikace

Lektoři

Mgr. Degťar Vladimír
Mgr. Degťar Vladimír Ředitel sekce služeb pro exportéry CzechTrade
Kleindienst Jan PhD.
Kleindienst Jan PhD. Zkušený podnikatel s 30 lety zkušeností v oblasti umělé inteligence. Spoluzakladatel evropské technologické skupiny MAMA AI, která se zaměřuje na personalizovaná a udržitelná řešení AI. Jan mimo jiné vede výzkumnou a vývojovou laboratoř IBM Watson AI, je průkopníkem pokročilé řečové, konverzační a bioinformatické AI a podílel se na více než 40 patentech. Hraje klíčovou roli v rozvoji AI v České republice a v Evropě.
Černý Jiří
Černý Jiří Výkonný ředitel společnosti VIZARD, s.r.o., která se již 27 let specializuje na výrobu medových dortů pod značkou „Medovník originál“.
Kožušník Dušan
Kožušník Dušan Absolvent ČVUT FEL se specializací na operační systémy a počítačovou bezpečnost, v roce 1991 založil společnost Compelson. Působí jako hlavní architekt, stojí v čele vývoje bezpečnostního softwaru a hardwarových produktů, přispěl k základům antivirového průmyslu v České republice. Dnes je především expertem v oblasti bezpečnosti mobilních telefonů, chytrých hodinek a cloudových služeb. Produkty Compelson využívají vlády v celém světě v boji proti zločinu, terorismu nebo jako strategický nástroj ve válečných konfliktech.
Bc. Sedmerová Zuzana
Bc. Sedmerová Zuzana Vedoucí oddělení Design Centrum CzechTrade
doc. Ing. Zuzana Ambrožová, Ph.D.
doc. Ing. Zuzana Ambrožová, Ph.D. Zuzana je kreativní ředitelkou, ve společnosti Amplla vytvořila úspěšný marketingový start a společně s Přemyslem Kokešem jsou aktivní v dalších projektech. Mimo jiné je duchovní matkou systému NEBESYS, která mu dala nejen jméno, ale také jeho étos. Ve společnosti NEBESYS je zodpovědná za vnější prezentaci firmy i systému, tedy za vizuální a etické hodnoty, PR a marketing. Je krajinářským architektem a dlouholetým akademickým pracovníkem. Přednášela po celém světě a získala Fulbrightovo stipendium na Kalifornské univerzitě v Berkeley.
Ing. Šenk Radim
Ing. Šenk Radim Podílí se jako spoluvlastník a ambasador společnosti nebesys na jejím zahraničním rozvoji a strategii udržitelnosti. Jako ekonom a krizový manažer od r 2007 řídí společně s vlastníky restrukturalizace firem, ať již v období krizových stavů nebo např. pro připravované akvizice/nákupy podniků. Vystudoval Stavební a Podnikatelskou fakultu VUT v Brně, MBA studium na University of New York v Praze, Harvard Business School v Bostonu a ve Francii v INSEAD, program inovace. Kariéru zahájil v oddělení auditu a poradenství v PricewaterhouseCoopers, následovaly pozice v top managementu mezinárodních firem v oblasti stavebnictví, služeb a systémových intergrací.
MgA. Mgr. Čtvrtník Jan
MgA. Mgr. Čtvrtník Jan Design není umění, ale konkurenční výhoda patřící jednoznačně do strategie firmy. Tak přistupuje Jan dlouhodobě při práci na vývoji produktů pro světově známé značky jako je švédská Ikea nebo v minulosti naopak naše sklárna Moser.
Prof. Dlabač Ivan
Prof. Dlabač Ivan Zakladatel studia DIVAN DESIGN a vedoucí Ateliéru průmyslového designu na pražské UMPRUM a držitel několika světových cen včetně Národní cena za design. Design chápe coby proces, ve kterém se setkává perspektiva inženýra/výrobce a designéra, s cílem propojit vysokou uživatelskou funkčnost, estetiku a originalitu. Mantinely postavené klientem nevnímá jako překážku, ale jako výzvu. Od roku 2008 je prezidentem Unie Profesionálních Designérů České Republiky.
Cienciala Dominik
Cienciala Dominik V Sans Souci má na starosti vedení rozvoje obchodu ve Velké Británii. S nejprestižnější interiérovými studiemi realizoval ikonické londýnské hotely The Claridge’s, The Peninsula nebo Mandarin Oriental ve švýcarském Luzernu. Dominik začal své působení na londýnské univerzitě Middlesex.
Ing. Macourek Martin
Ing. Macourek Martin CzechTrade Velká Británie
Maňásek Lukáš
Maňásek Lukáš Již více jak 16 let pomáhá českým technologickým startupům vstupovat na zahraniční trhy. Nejdříve pracoval ve společnosti Y Soft a otevíral pobočky v Evropě, Americe a Asii. Nyní je obchodním ředitelem společnosti IDEA StatiCa a aktuálně řídí její expanzi do Asie. Od roku 2016 působí také jako expert Jihomoravského inovačního centra, kde pomáhá začínajícím firmám s obchodní strategií a následnou zahraniční expanzí.
Ing. Špunda Jan
Ing. Špunda Jan Podpora internacionalizace pro výrazně inovativní MSP, CzechTrade
Tesková Vladimíra
Tesková Vladimíra Uznávaná manažerka s bohatými zkušenostmi v oblasti telekomunikací, informačních technologií, IoT a provozu. Svou kariéru začala v Motorole jako kontraktor pro U:fon. Následně jako COO v Exidius. V roce 2014 spoluzaložila TeskaLabs (vývoj a implementace pokročilých nástrojů kybernetické bezpečnosti např. log management, SIEM a PKI). Účastnila se prestižního akcelerátoru Techstars v Londýně, jehož intenzivní program pomohl TeskaLabs k posunu mezi špičku v kyberbezpečnosti a ke spolupráci s nadnárodním gigantem Cisco. V roce 2016 byla Hospodářskými novinami a Economií zařazena v žebříčku TOP 50 žen Česka mezi nejlepší manažerky v kategorii start-upy a v roce 2017 získala ocenění znovu v kategorii “nejvýznamnější podnikatelky a manažerky z firemního i neziskového sektoru”.
Fojtík Pavel Business Development Manager
Havlová Julie, M.A.
Havlová Julie, M.A. CzechTrade Rakousko
Ohnoutka Pavel
Ohnoutka Pavel Český inovátor v oblasti transformace firem. Působil mnoho let v zahraničí, primárně na Blízkém Východě a v USA. Pracoval na vedoucích pozicích, kde řešil transformaci a krizový management středních a velkých firem. Od roku 2016 vede tým, který aktivně působí v České republice, SAE a Sultanátu Omán. Do projektů přináší své vlastní metodiku, know-how, ověřené a unikátní strategie a postupy.
Grmela Zdeněk
Grmela Zdeněk Zdeněk vede tým více než 90ti bezpečnostních expertů, kteří poskytují služby českým i zahraničním firmám a institucím. Vystudoval softwarové inženýrství na ČVUT a získal MBA v oblasti managementu a kybernetické bezpečnosti na CEVRO institutu. Profesně se nejdříve věnoval programování, správě sítí a business analýze. Posledních 10 let se v T-Mobile ČR a Deutsche Telekom věnuje kybernetické bezpečnosti.
Hančl Jan
Hančl Jan Vedoucí IT CzechTrade
Bali-Jenčík Martin
Bali-Jenčík Martin Absolvent Technické fakulty ČZU v Praze pracuje ve Škoda Auto už 25 let, z toho se od roku 2001 věnuje tématice duševního vlastnictví, která je pro automobilku důležitou součástí strategie značky. Svoje zkušenosti prohluboval i v mateřské Volkswagen AG.
Onderková Hana
Onderková Hana CzechTrade Indie
Ing. Prokš Jan
Ing. Prokš Jan Působí na pozici ředitele v Elektrotechnické asociaci více než 10 let. Jeho snahou je pomáhat členům v přístupu na zahraniční trhy prostřednictvím partnerských asociací, klastrů a dalších podnikatelských uskupení. Oblast digitalizace považuje za velmi důležitou pro zajištění byznysu zvláště ve vzdálenějších teritoriích, proto firmám i v této oblasti již řadu let pomáhá.
Šmídová Věra
Šmídová Věra Ve firmě ELA Blockchain Services a.s. má na starosti business development, standardizaci a certifikaci. Mnoho let působila v oblasti průmyslové automatizace a již čtvrtým rokem se zabývá technologií blockchain a jejím využití mimo oblast kryptoměn.
Prof. Ing. Dědek Oldřich CSc.
Prof. Ing. Dědek Oldřich CSc. V letech 1999-2005 zastával funkci viceguvernéra ČNB. V březnu 2007 byl jmenován Národním koordinátorem zavedení eura v ČR. V letech 2017-23 opětovně působil v ČNB jako člen bankovní rady. Od června 2005 přednáší na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy. V roce 2012 získal titul profesor pro obor ekonomické teorie.
JUDr. Bárta Jan
JUDr. Bárta Jan Advokát a technologický nadšenec. Komplexně se zabývá problematikou práva IT práva, obchodního práva a práva duševního vlastnictví. Jan má rozsáhlé zkušenosti z poradenství stovkám korporátních klientů, a ať již v rovině konkrétních právních řešení, tak v oblasti strategického poradenství. Ve svých oborech se věnuje i přednáškové činnosti, a to jak v rámci univerzit, tak v rámci soukromých školení.
Müller David
Müller David Vrchní ředitel sekce EU a zahraničního obchodu Ministerstva průmyslu a obchodu
Ing. Glas Vladimír
Ing. Glas Vladimír Zakladatel a jediný akcionář firmy StemCon. Firma se zabývá inspekcí, diagnostikou, renovací a technickým řešením potrubních systémů, zejména průmyslových. Vyváží do více než 10 zemí a dodávají do oblastí rafinérie, energetiky včetně jaderné, plynárenství a veřejné vodovodní sítě.
Jotov Martin
Jotov Martin CFO a společník holdingu nanotechnologických firem IQS Group, která se věnuje vývoji a aplikaci sofistikovaných nanostruktur do různých průmyslových odvětví jako ochrana proti padělání, optika, biotechnologie a další. Martin vystudoval ekonomii a mezinárodnímu businessu se věnuje více než 25 let. Souběžně je transformativním koučem, speakerem, knižním autorem i spoluzakladatelem několika veřejně prospěšných organizací, jejichž vizí a cílem je posunout ČR mezi nejšťastnější země světa.
Bérová Dana
Bérová Dana Podnikatelka, investorka, mentorka a koučka. V letech 2005 až 2006 byla českou ministryní informatiky. Předtím zde působila jako náměstkyně a ředitelka sekce e-Government. Byla také redaktorkou České televize a programové ředitelky regionální televizní stanice TV 3. V roce 2007 se stala ředitelkou pro rozvoj obchodu poradenské firmy Gartner, která se zaměřuje na oblast komunikačních a informačních technologií. V současné době se věnuje investicím a konzultacím v oblasti technologických startupů a pomáhá i dalším firmám zvládnout růst. Je spolumajitelkou obchodní společnosti Sanu Babu s. r. o., která dováží zboží především z Indie a Nepálu a golfového hřiště Golf Park Slapy. Je členkou správních rad PKF- Prague Philharmonia a nadačního fondu BeCharity.