Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Švédsko Švédsko
Polsko Polsko
| 20. 12. 2019
Energetická společnost Hydroservis-Union vyvinula a zprovoznila solárně napájené zařízení, které rybářům pomůže čeřit a okysličovat vodu v rybnících. Na čeřič má český patent. Firma chce také příští rok otevřít vlastní minipivovar, už teď vaří pivo, které obsahuje řasu chlorella. Společnost...
| 18. 12. 2019
Klíčovou roli při prosazování českých výrobních firem na zahraničních trzích hraje design. Agentura CzechTrade již více než 10 let podporuje průmyslový design pod značkou CZECHTRADE│DESIGN PRO EXPORT a poskytuje dotované služby pro inovativní firmy ve formě spolupráce s designérem a jejich...
Čína Čína
| 16. 12. 2019
Návštěva společnosti Šenýr Bijoux v Jablonci nad Nisou by pravděpodobně pro nejednu dívku či ženu znamenala splnění tajného přání. Kde jinde se vám poštěstí spatřit hned několik třpytivých korunek královen krásy najednou, prohlédnout si je zblízka či dokonce vyzkoušet?
Čína Čína
| 16. 12. 2019
Kombinovaná výroba elektřiny a tepla, takzvaná kogenerace, patří k úsporným, i když stále poněkud nedoceněným technologiím. V Česku se jí dlouhodobě věnuje společnost TEDOM. V roce 1991 ji založil Josef Jeleček a její zkratka vychází ze spojení slov „teplo domova“.
Čína Čína
| 16. 12. 2019
Čína hledá novou rovnováhu. Tak zněl v TRADE NEWS 4/2016 titulek článku poradkyně pro globální strategie, bývalé zástupkyně ČR ve Skupině Světové banky Jany Matesové, který analyzoval tehdejší stav ekonomiky, finančního sektoru a sociální politiky Číny. Našla ji? O tom, kam se od té doby říše...
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
Izrael Izrael
| 16. 12. 2019
Dnes vychází přílohou Eura a Profitu letos poslední číslo magazínu Export a podnikání, ve kterém společně navštívíme Blízký východ.
| 16. 12. 2019
Třeba 90 tisíc korun na veletržní stánek nebo osobní setkání s nákupčím velkého německého obchodního řetězce. I takovou podobu může mít systém podpory marketingu a účasti na veletrzích, určený českým vývozcům.
| 16. 12. 2019
Exportním příběhem roku byl letos v soutěži Exportní ceny DHL zvolen ten, pod kterým je podepsána třebíčská firma Tedom. Výrobce kogeneračních jednotek při své expanzi do zahraničí dokázal dokonce koupit svého hlavního konkurenta v Německu.
| 16. 12. 2019
Vyrábějí mražené výrobky, zemědělské stroje nebo keramické dlažby. Nejlepší čeští vývozci se setkali na 22. ročníku Exportní ceny DHL.
Chorvatsko Chorvatsko
| 16. 12. 2019
Země na Jadranu chystá proměnu energetiky. Do poloviny století hodlá získávat více než čtyři pětiny energie ze slunce, vody, větru, biomasy nebo termálních zdrojů. Přírodní podmínky pro to má Chorvatsko ideální. Teď hledá investory a dodavatele pro stavbu elektráren.