Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.
Oddělení vnějších vztahů jek dispozici všem, kteří se chtějí dozvědět více o vládní agentuře CzechTrade a jejích službách.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Singapur Singapur
| 25. 4. 2023
České firmy jsou již tradičně zahleděné do západní Evropy a Ameriky. Přitom jim utíkají příležitosti na dynamickém trhu jihovýchodní Asie. Proč na něj nezamířit přímo, které obory na něm mají větší šanci a co je třeba udělat pro úspěch, o tom jsme hovořili s ředitelem regionálního centra...
| 5. 4. 2023
Neobvykle pojatá desková hra Labyront vyráběná na Vsetínsku se začala prodávat v Německu či Polsku. Hra upoutala tím, že ji díky zaměření na hmatové vjemy mohou hrát také lidé se zrakovým hendikepem.
Indie Indie
| 23. 3. 2023
Zájem českých firem o Indii rychle roste. Přitahuje je zejména to, že nová nejlidnatější země světa předběhne Čínu v růstu HDP, její populace je mladá a stále se zvětšuje, s tím se dál rozšiřuje i její obrovský trh a poptávka po zboží. Navíc se Indie otevírá zahraničním investicím. Stále je to...
Spojené arabské emiráty Spojené arabské emiráty
| 22. 3. 2023
Výtahy s luxusním designem stvořeným podle individuálního přání zákazníka. S takovou nabídkou upoutala společnost Vimislicki Elevators klienty i ve Spojených arabských emirátech, které zažívají další kolo realitního boomu. Rodinná firma chce expandovat také na další zahraniční trhy.
Velká Británie Velká Británie
| 10. 3. 2023
Není žádným tajemstvím, že doba covidová nepřála sektoru pohostinství, a tak se pivovary dostaly do nezáviděníhodné situace – musely obětovat veškeré on-trade prodeje a aby přežily, vše koncentrovat na prodeje baleného piva.
Chile Chile
| 1. 3. 2023
Česká rodinná firma dodala první zásilku bicyklů do jihoamerické země, kde se bouřlivě rozvíjí síť cyklostezek. Podpora cyklistiky tam zahrnuje i speciální akce, kdy jsou každou neděli některé hlavní silnice uzavřeny pro auta a vyhrazeny pro kola.
Dánsko Dánsko
Finsko Finsko
Norsko Norsko
Švédsko Švédsko
| 28. 2. 2023
„Skandinávský trh je atraktivní svou stabilitou a po Německu a Francii by měl být pro české firmy další přirozenou volbou v jejich exportních snahách. Navíc našim společnostem nahrává skutečnost, že tamní firmy opouštějí asijské dodavatele a hledají nové obchodní partnery i v našem regionu...
Čína Čína
| 8. 2. 2023
Po letech trpělivého otvírání čínského trhu tam uspěl výrobce hlasů do harmonik ze severočeských Loun. Rodinné firmě Harmonikas i při vývozu do dalších zemí kupodivu pomohla pandemie. Naopak o ruský trh coby harmonikářskou velmoc nyní kvůli válce společnost přišla.
Chile Chile
| 23. 1. 2023
O Chile se na tomto podcastu hovořilo již několikrát. Zmínili jsme, že tu žijí krajané, kteří se zde etablovali nejen skrze jejich zaměstnání, ale i podnikavého ducha.
Turecko Turecko
| 21. 12. 2022
Kolínský výrobce technologií pro potrubní systémy či kanalizace letos slaví 30 let existence. V posledních letech stále víc sází na export. Po vstupu na východoevropské trhy letos firma získala první zakázky také v Turecku.