Články a rozhovory

Přehled článků a rozhovorů nejen z dílny pracovníků zahraničních kanceláří CzechTrade.

Články a rozhovory

Popis filtru: Zobrazeny záznamy ze všech období a lokalit

Velká Británie Velká Británie
| 19. 9. 2019
Agentura CzechTrade na stránkách MM Průmyslového spektra představuje zajímavé, potenciálně vhodné destinace pro export teritoriálně konkurenceschopné strojírenské produkce. Dnes se podíváme na ostrovní trh Spojeného království Velké Británie a Irska.
Rakousko Rakousko
| 19. 8. 2019
Rakušané volí především v potravinách téměř vždycky své domácí výrobce. Lepší šance mají Češi s inovativními výrobky. Obejít rakouský patriotismus lze ovšem tak, že se český dodavatel dohodne s místním obchodním agentem nebo rovnou koupí lokální firmu.
Německo Německo
| 19. 8. 2019
V Braniborsku se stal největším zaměstnavatelem český holding. Chystá se také převzetí německého velkoobchodního gigantu Makro. Češi jdou na německý trh stále víc v roli velkých investorů, říká ředitel kanceláře CzechTrade v Düsseldorfu Adam Jareš.
Polsko Polsko
| 18. 8. 2019
Podniky z Česka jsou na polském trhu hodně vidět. Společnost Metrostav například rekonstruovala některé dálniční úseky, v zemi investují podnikatelé Komárek či Masný. Výzvou zatím zůstává prosadit se i s českými potravinami, které mohou v zemi severních sousedů zabodovat v rostoucím segmentu...
Guatemala Guatemala
Panama (vč. volné zóny) Panama (vč. volné zóny)
Kostarika Kostarika
| 2. 8. 2019
V této analýze přinášíme jeden z nejperspektivnějších a nejrychleji rostoucích odvětví, který svou důležitostí přesahuje středoamerický region, čímž je farmaceutický průmysl.
Mexiko Mexiko
| 31. 7. 2019
V této analýze přinášíme základní informace o úrovni života, zdravotnickém systému, stejně jako i konkrétní čísla týkající se exportu, importu či investic do tohoto odvětví.
Čína Čína
| 10. 7. 2019
Čína zavádí nulová dovozní cla na vybrané klíčové technologie. Jedná se o výrobky, které mají urychlit modernizaci čínského průmyslu a jsou v souladu se strategií „Made in China 2025“.
Kolumbie Kolumbie
| 24. 6. 2019
Agentura CzechTrade na stránkách MM Průmyslového spektra představuje zajímavé, potenciálně vhodné destinace pro export teritoriálně konkurenceschopné strojírenské produkce. Dnes se podíváme na jihoamerický trh, konkrétně do Kolumbie.
Nigérie Nigérie
| 17. 6. 2019
Na rozdíl od jiných států regionu má Nigérie hlavně díky těžbě ropy hodně peněz. Navíc jde o zemi čistě proimportní – dováží téměř všechno. To je asi nejpádnějším důvodem, proč se sem pokusit expandovat. Trh není ještě zdaleka saturovaný a nepanuje na něm zatím velká konkurence. S přibližně 200...
Maroko Maroko
| 17. 6. 2019
Maroko je taková arabsko-evropská, politicky a ekonomicky poměrně stabilní Afrika. Díky geografické blízkosti Evropy si uchovává se starým kontinentem silné vazby. Svou polohou představuje bránu do subsaharské Afriky, především jejích frankofonních zemí.