Datum:28. 8. 2023

EXPORT NEWS 02/2023

Čtvrtletní newsletter agentury CzechTrade

Letní Export News je nabitý informacemi o novinkách v CzechTrade a akcích, které máme za sebou, ale i před sebou.

CzechTrade chce být exportérům blíž, a to nejen ve světě, ale přímo v regionech ČR, proto ve vybraných krajích fungují exportní regionální konzultanti. V této souvislosti jsme také pro exportéry spustili Roadshow po ČR. První zastávka proběhla v Ostravě, navazovat budou Pardubice, Liberec a Plzeň.

Podpora designu je jednou z priorit agentury CzechTrade, proto jsme i letos zorganizovali konferenci Design pro business. Díky designu je možné zvednout hodnotu výrobků až o 60 %, lze s ním přiblížit výhody některých složitých technologií běžným uživatelům a také dokáže vybudovat emocionální linku mezi uživatelem a konkrétním produktem, zejména pak u spotřebního zboží.

Za dva roky proběhne v japonské Ósace Všeobecná světová výstava Expo 2025. S generálním komisařem Ondřejem Soškou jsme podepsali memorandum o spolupráci. Právě partnerství s Expo týmem nám dává možnost naši podporu napojit na dění okolo Expa formou zřízení kanceláře CzechTrade v Ósace a rozšířit služby stávající tokijské kanceláře na oblast Kansai. Ta je druhým nejvýznamnějším průmyslovým a obchodním centrem země.

Na konci června proběhlo v Letňanech setkání a konzultace exportérů s ekonomickými diplomaty a řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade. Na akci byl největší zájem o konzultace pro export do Německa, na Ukrajinu, která skýtá velkou perspektivu, a do Spojených států. Ve všech těchto teritoriích poskytujeme cílené služby a otevřeli jsme nebo budeme otevírat nové kanceláře.

Našemu logu jsme dodali trochu face-liftu. To stávající máme rádi, v Česku má vysoké povědomí, nicméně po 25 letech cítíme, že potřebuje omladit, aby splňovalo hodnoty a vize naší agentury. Záměrem bylo logo zmodernizovat a dodat mu svěžest a dynamiku, stejně jako novému webu. Věříme, že nová vizuální identita bude pozitivně reprezentovat agenturu CzechTrade.

Více čtěte v EXPORT NEWS II/2023

Kontakty

Mgr. Nováčková Jitka
Mgr. Jitka Nováčková manažerka vnějších vztahů a tisková mluvčí