Datum:14. 11. 2022

EXPORT NEWS 03/2022

Čtvrtletní newsletter agentury CzechTrade

O jakých novinkách se dočtete ve třetím vydání? Vrátili jsme se na Ukrajinu a obnovili zahraniční kancelář v Kyjevě. Oksana Antonenko opět pracuje přímo na místě, aby rychle pomohla českým firmám uspokojit požadavky na ukrajinském trhu. Prioritou je získat pro české firmy poptávky od velkoobchodů ze zdravotnictví, energetiky, zemědělství a stavebnictví. Dále připravujeme otevření nových kanceláří v katarském Dauhá, v texaském Austinu a filipínské Manile.

Ohlížíme se za Mezinárodním strojírenským veletrhem v Brně, kde jsme ve společné národní expozici uspořádali tradiční Meeting Point CzechTrade. Firmy tak měly příležitost konzultovat své exportní záměry s ředitelkami a řediteli 22 zahraničních kanceláří. O akci byl i letos mimořádný zájem a několik dní před samotným konáním byly kapacity zcela zaplněné.

Letos, kdy si připomínáme 25 let od založení CzechTrade, nás čeká ještě jedna významná akce. Pro exportéry pořádáme historicky první FUTURE OF EXPORT SUMMIT. Firmy se potýkají s řadou výzev, zároveň mají ambici růst a exportovat. Právě o těchto výzvách, jak jim čelit a jak je zvládnout, budeme hovořit s klíčovými osobnostmi českého byznysu a s odborníky z našich zahraničních kanceláří.

EXPORT-NEWS_2022-III (3,3 MB)