Datum:5. 12. 2022

Jsme společensky odpovědní

Chomutov, 5.12.2022 - Zapojili jsme se do šestého ročníku Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost za rok 2021, kterou Ústecký kraj společně s Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v září.

V kategorii „Veřejný sektor – ostatní nad 50 zaměstnanců“ jsme získali třetí místo. Za aktivitu na poli společenské odpovědnosti jsme obdrželi Čestné uznání hejtmana Ústeckého kraje, které ve čtvrtek 1. prosince slavnostně převzal ředitel sekce služeb pro exportéry Jan Kubata v prostorách Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy v Chomutově. „V Ústeckém kraji podporujeme malé a střední podniky, pro které jsme profesionálním partnerem na cestě k jejich exportním a investičním úspěchům v zahraničí. V regionech organizujeme akce exportního vzdělávání pro podnikatele zaměřené na praktické aspekty exportu a podnikání v zahraničí. Jedná se o konference, teritoriální semináře nebo individuální konzultace na exportní témata. Získané ocenění nás těší a v souladu s naší strategií budeme v obdobných aktivitách pokračovat,“ uvedl k soutěži Jan Kubata.

Cílem soutěže je nejen ocenit organizace, které jsou dobrými zaměstnavateli a které podporují rozvojové aktivity v regionu a přispívají ke zlepšení image Ústeckého kraje a jeho životního prostředí, ale především inspirovat firmy a organizace v oblasti CSR. Vítězné projekty jsou dále prezentovány na webu a sociálních sítích Ústeckého kraje.

Ocenění bylo uděleno v 7 kategoriích. Do šestého ročníku soutěže se přihlásilo celkem 41 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.