Datum:4. 4. 2023

Regionální kanceláře agentury CzechInvest společně s CzechTrade poskytnou nabídku exportních služeb přímo v regionech

Praha, 4.4.2023 - Díky spolupráci agentur a za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu začali od dubna ve vybraných regionálních kancelářích agentury CzechInvest působit exportní konzultanti nabízející služby agentury CzechTrade.

„Pokračujeme v nastavené spolupráci agentur CzechInvest a CzechTrade. Díky našemu regionálnímu zastoupení a personálnímu posílení těchto kanceláří budeme vedle našich zavedených služeb pro podnikatele poskytovat také exportní služby agentury CzechTrade. Firmy tak budou mít přímo v regionech služby obou agentur na jednom místě,“ uvedl Michal Urban, ředitel Divize podnikatelského prostředí agentury CzechInvest.

„Jsem rád za další efektivní synergické propojení obou vládních agentur. Díky tomu může být CzechTrade firmám ještě blíž a lepé tak zmapujeme jejich podnikatelský a exportní potenciál a poskytneme konzultační činnost a další vzdělávací akce. Vedle nového společného působení v regionech již sdílíme i zahraniční síť. Ve čtyřech zahraničních kancelářích realizuje CzechInvest exportní služby a naopak ve 14 zahraničních kancelářích CzechTrade napomáhá poskytovat i služby CzechInvestu související se zahraničními investicemi,“ doplnil za CzechTrade Jan Kubata, ředitel sekce služeb pro exportéry.

Regionální kanceláře CzechInvestu fungují především jako konzultační místo podpory podnikatelům ze strany státu. Jejich unikátnost spočívá v detailní znalosti regionálního podnikatelského prostředí a osobní přítomnosti v každém krajském městě České republiky. Více informací a kontakty na kanceláře naleznete v sekci kontakty.

Kontakt pro média:
Jitka Nováčková (za CzechTrade)
Manažerka vnějších vztahů a tisková mluvčí
tel.: +420 601 361 821
e-mail: 
jitka.novackova@czechtrade.cz