Co přinesla výrobci malotraktorů spolupráce s designérem?

Šálek s.r.o.

www.agroservispv.cz

Šálek je výrobce kompletních víceúčelových čtyřkových malotraktorů do 50HP, včetně široké škály přídavného zařízení. Malotraktory Šálek mají tradici nejen v České republice, ale i v Evropě, a to již přes půl století – první malotraktor opustil brány fabriky v roce 1955. Malotraktory společně s širokou škálou pracovního nářadí najdou uplatnění především tam, kde jsou kladeny požadavky na snadnou ovladatelnost, pohyblivost, hospodárnost v provozu a zejména tam, kde nasazení velkých kolových traktorů je neekonomické – jako je například mechanizace ve speciálních oblastech zemědělské výroby, vinicích, sadech, zahradnictví, lesnictví, školkách, komunálních službách a při vnitropodnikové dopravě. Mezi nejvýznamnější země vývozu patří Slovensko, Polsko, Maďarsko a Německo.

CzechTrade podpořil spolupráci s profesionálním studiem ADAM DESIGN na pěti studiích designu různých typů malotraktorů. Inovace se zaměřovala především na technicko-technologickém řešení kapoty, novou generaci chlazení traktorů, osvětlení dle podmínek homologace kategorie T1. Tato zlepšení společně s moderním propracovaným vzhledem přinesla úspěch i na vysoce konkurenčním německém trhu. Dalším přínosem byla unifikace dílů karoserie napříč modelovými řadami. Posunutí designu jednoznačně vedlo k navýšení prodejů. 

 

ADAM DESIGN s.r.o.

www.adamdesign.cz 

Cílem projektů bylo vytvoření designu nové karoserie a uživatelského i servisního rozhraní jednotlivých výrobních řad malotraktorů. Spolupráce s firmou Šálek spočívala ve vzájemném ovlivňování se v koncepci a kompozici funkční podstaty malotraktorů i jejich vzhledu. Po několika letech a projektech vnímáme spolupráce obohacující zvláště v oblasti konstrukce, technologie a prototypování. 

Projekty v kategorii vozidel jsou zapamatovatelné a současně multioborové z pohledu využívaných výrobních technologií tzn. vyžadují kompetence pro návrh provedení designu na naší straně, tudíž jsou referenční a generují poptávky pro rozličné spektrum dalších výrobků.