Národní platforma státní podpory designu a garant pro oblast designu.
Design Centrum CzechTrade jako garant pro oblast designu poskytuje v kontextu příslušných vládních strategií a ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu informační, poradenský a dotační servis s cílem usnadnit orientaci v problematice kulturního a kreativního sektoru (KKS).
Design Centrum CzechTrade je členem evropské design asociace The Bureau of European Design Associations (BEDA), což umožňuje získávat pro české firmy nejnovější informace z teorie a praxe designu.
DESIGN TREND MONITORING (DTM)
TRŽNÍ POTENCIÁL DESIGN-INOVACE (TPDI)
Agentura CzechTrade od roku 2008 propojuje profesionální designéry s českými firmami. Firmám tak pomáhá zvyšovat hodnotu jejich produktů, díky čemuž získávají konkurenční výhodu na zahraničních trzích.
Kontaktujte Design Centrum CzechTrade a využijte všech výhod, které vám pomohou uspět v zahraničí.
Design Centrum CzechTrade tuto cenu předá českým vystavovatelům vůbec poprvé na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně, kde bude odborná komise hodnotit exponáty českých vystavovatelů podle kvality zpracování a aplikace průmyslového designu. Design Centrum CzechTrade touto cenou podporuje a oceňuje české firmy, které se zaměřují na design a kvalitu svých výrobků.
Slavnostní vyhlášení se uskuteční dne 9.10.2024 na Mezinárodním strojírenském veletrhu.
vedoucí Design Centra CzechTrade, která se specializuji na využívání designu jako konkurenční výhody českých firem. Vede tým, jehož úkolem je efektivně propojovat průmyslová a kreativní odvětví.
„Pokud chceme odvětví průmyslu a designu rozvíjet, měli bychom být schopni upozorňovat na případy excelence a kvalitní realizace. Ty by měly sloužit jednak jako inspirace, ale vlastně i ukazatel toho, jak na tom v současnosti tato odvětví jsou.“
zakladatel a Chief Designer studia Divan Design. Díky estetickým a technickým schopnostem vytváří se svým týmem design pro průmyslovou výrobu dle vize zadavatele. Současně je profesorem a vedoucím ateliéru průmyslového designu na pražské UMPRUM.
„Ocenění je zviditelnění a potvrzení kvality designu. Je-li právě průmyslový design nástrojem konkurenceschopnosti, pak udělení ceny zvyšuje jeho hodnotu.“
Působí ve studiu VANTALAB a současně jako odborný asistent v ateliéru Tvarůžek/Blaha na Fakultě architektury ČVUT.
„Ocenění průmyslového designu představuje potvrzení kvality výrobků a může zvýšit jejich prestiž na trhu. Pro designéry je to zase uznání jejich odbornosti a potvrzení, že jejich práce má hodnotu a význam. Pro laickou veřejnost mohou taková ocenění přispět k lepšímu porozumění, co průmyslový design znamená, zejména u produktů každodenního použití.“
zakladatel studia Faktum Design. Přes 20 let se aktivně podílí na tvorbě designu a realizaci krytování přístrojů a strojů v oblasti průmyslu a elektroniky. V posledních letech se specializuji na design v oblasti plastových dílů.
„Oceňování průmyslového designu má význam, protože pomáhá zákazníkům rozeznat kvalitní a inovativní produkty. Udělená ocenění potvrzují, že výrobky splňují vysoké standardy. To je v konkurenčním prostředí klíčové pro budování důvěry a zvýšení atraktivity na trhu.“
vedoucí Odboru průmyslového designu na Fakultě strojního inženýrství VUT Brno. Věnuje se průmyslovému designu především v oblasti strojírenství, v poslední době konkrétně výtvarně technickému řešení složitých vědeckých přístrojů.
„Ocenění kvalitních designérských realizací v průmyslu je významným motivačním faktorem jak pro výrobce, tak i designéry. Současně to přispívá i ke zlepšení obecného podvědomí o tom, co je skutečně dobrý design a jaký je jeho přínos pro spotřebitele.“