Díky spolupráci s designérem může rodinná čalounická firma NEUK vyhovět požadavkům i od nejnáročnějších zákazníků

Kvalitní design navržený profesionálem je pro české firmy exportní výhoda. Projekt Design pro konkurenceschopnost propojuje exportéry s designéry prostřednictvím Adresáře designérů CzechTrade a poskytuje služby za zvýhodněných podmínek. Důležitost designéra si uvědomuje i společnost NEUK, která se zabývá výrobou zakázkového čalouněného nábytku pro restaurační zařízení, hotely i koncové zákazníky.

Zapojení designéra má pro firmu NEUK velký význam. Téměř všichni odběratelé chtějí totiž vědět, jak nábytek, který je atypický, bude vypadat a jaké jsou trendové barvy a typy nábytku. Jelikož NEUK nevyrábí standardní sériové věci, designér v podstatě nahrazuje práci architekta. Proto se rozhodli využít Adresáře designérů CzechTrade a oslovili Ivu Bastlovou, designérku a specialistku na interiérové trendy.

Hledali jsme takovou osobnost, která bude schopna vytvořit skladebný systém pro moderní hotely, které musí s ohledem na současnou situaci, často co nejlevněji a zároveň co nejvkusněji zařídit své pokoje. Ivu Bastlovou jsme oslovili, protože víme, že má přehled o trendech v interiérovém nábytku a komplexní vizi možností, které dnešní doba vyžaduje. S její prací jsme nadmíru spokojeni, a i první reakce od koncových zákazníků byly kladné. Již jsme pár pokojů společně realizovali,“ vysvětluje Karel Neuberger, jednatel společnosti NEUK.

Rodinná firma NEUK se zabývá čalounickými pracemi. Především zakázkovou výrobou, ale i renovacemi starších kousků. Klade důraz nejen na detailní požadavky zákazníka, ale i na prostory, ve kterých realizuje své služby.