Dřevo a kov. Minimalismus a funkčnost. Takový je nábytek od Duro Design

DURO DESIGN, s.r.o.

www.durodesign.eu

Firma Duro Design navrhuje a vyrábí minimalistický, a přesto maximálně funkční nábytek z kvalitních a stálých materiálů – kovu a dřeva. Spojením tradiční řemeslné výroby a v moderních technologií umí vytvořit do interiéru perfektní nadčasové kousky, které oceníte i po dlouhých letech. Na počátku všeho stála jednoduše touha vyrábět vlastní nábytek. Takový, který se bude lišit od masové produkce. Dílna firmy má stále charakter rodinného podniku a ze všeho nejraději se pouští do výzev a speciálních prací na míru. Duro Design věří v tradiční kvalitní materiál. Vlastnosti dřeva a kovu – nadčasovost, přizpůsobitelnost a funkčnost. Za každým produktem stojí prvotní myšlenka a emoce, které chtějí do každého předmětu vdechnout a samozřejmě skvělý tým designérů a architektů, se kterými úzce spolupracují.

CzechTrade podpořil spolupráci s profesionálním studiem Eduard Herrmann a Matěj Coufal na vývoji dvou stolů a policových systému, které společně tvoří výraznou kolekci. Vyrábí se z recyklovatelných materiálů, tedy masivního dřeva a kovových částí a je pro prodej složený do úzkého úsporného balení. Díky perforaci kovových částí si klient výrobek snadno a rychle sestaví do pevných origami. V místě perforace se totiž plech ohne rukou do určené pozice. Složené designové výrobky jsou velmi stabilním a dominantním kouskem v interiéru. Konstrukce řeší ekonomickou a ekologickou zátěž a tím pádem je výrobek cenově dostupný.

V této kolekci vznikl konferenční stůl B-round, police B-one, Knihovna B-shelves a odkládací stolek B-side table. 

 

Designéři Eduard Herrmann a Matěj Coufal

https://herrmanncoufal.com/cs/

Celý projekt i komunikace s Duro Design byla velmi příjemná a profesionální a přinesla nám řadu profesních technologických poznání. Výsledné řešení vše splnilo a je inovativní především v tom, jak samotný design změnil způsob přepravy. Docílit plochého a co nejkompaktnějšího balení ovlivnilo, jakým způsobem se budou jednotlivé díly skládat a vznikl hravý, čitelný a přesto pevný designový prvek perforace. 

Kolekce získala prestižní cenu Red Dot Design Award.