Spolupráce s designérkou se vyplatí. Nábytkářům WOOD 4 EVER pomohla s kolekcí solitérního nábytku a přilákala tak nové zákazníky

Kvalitní design může firmám otevřít nové trhy a pomoci zviditelnit se. Právě v tom pomáhá projekt Design pro konkurenceschopnost. České společnosti mohou využívat spolupráci s renomovanými designéry a získat exportní výhodu. Že taková kooperace funguje potvrzuje výrobce nábytku z masivu WOOD 4 EVER.

Ve firmě WOOD 4 EVER doposud převažovala zakázková výroba. Tato forma představuje více práce při jednáních, nabídkách a následné realizaci projektu. Je to náročné jak pro prezentaci, tak následnou přípravu výroby. Díky spolupráci s designérkou Ivou Bastlovou, kterou firma oslovila prostřednictvím Adresáře designérů CzechTrade, přišla firma nedávno s nápadem, zařadit do portfolia nábytkovou kolekci. Ta by zaujala zákazníky, kteří požadují pouze solitéry, a umožnila by společnosti prezentovat se s konkrétními výrobky. Vznikla tak nábytková řada Signature, která byla součástí expozice Design Centra CzechTrade na Designbloku 2021 a velký ohlas získala také na veletrhu For Interior 2021.

Přivítali jsme možnost spolupracovat s profesionální designérkou, která nám otevřela nové náhledy, styl myšlení a zkušenosti z praxe při uplatnění designu. Musíme vyzdvihnout především otevřenou oboustrannou komunikaci, při které byl kladen důraz na naše vlastní zkušenosti z výroby. S agenturou CzechTrade spolupracujeme dlouhodobě a stejně jako v předešlých případech se jednalo o velice obohacující aktivitu,“ říká majitelka firmy WOOD 4 EVER Monika Slabá.

WOOD 4 EVER je tradiční česká firma s mnohaletou zkušeností v oboru výroby nábytku z masivu. Díky citu pro dřevo i detail v kombinaci s technickými znalostmi a zkušenostmi se řadí mezi mistry v oboru. Nové zkušenosti z praxe při uplatnění designu plánují nadále rozvíjet. Ambicí je navrhnout a vyrobit další kolekci, která bude nejen inspirativní, ale také funkční, a zaujme odborníky na poli designu i koncového zákazníka.