Hyundai Motor Group a národní železniční dopravce KORAIL podepsaly dohodu o spolupráci na rozvoji budoucí mobility a chytrých měst v okolí železničních stanic. Partnerství se zaměřuje na infrastrukturu pro autonomní dopravu a využití robotických technologií. Cílem je přeměnit stanice na inovativní městská centra a zlepšit kvalitu života v urbanizovaném prostředí. Hyundai přispěje technologickým know-how, zatímco KORAIL zkušenostmi v oblasti veřejné dopravy.
Hyundai Motor Group a národní železniční dopravce KORAIL podepsaly obchodní dohodu o spolupráci na inovacích v oblasti budoucí mobility a rozvoji chytrých měst v okolí železničních stanic. Dohoda byla uzavřena 21. dubna za účasti viceprezidentů obou společností - Chung Jeong-rae z KORAIL a Kim Heung-soo z Hyundai Motor Group.
Partnerství se zaměří na společné plánování a realizaci infrastruktury potřebné pro budoucí mobilitu, včetně autonomního řízení. Hyundai může využít své technologické know-how v oblasti robotiky a autonomního řízení, zatímco KORAIL přinese své zkušenosti v oblasti veřejné dopravy. Cílem je proměnit prostory okolo stanic v inovativní městská centra a vytvořit nové standardy kvality života v rychle urbanizujícím se prostředí Jižní Koreje.
Obě společnosti věří, že jejich spolupráce může sloužit jako globální příklad efektivního propojení veřejného a soukromého sektoru při modernizaci měst a řešení problémů, jako jsou dopravní zácpy, znečištění ovzduší a nedostatek místa k bydlení.
Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Jižní Korea.
Zdroj: Chosun a Businesskorea
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.