Nigérie láká zahraniční partnery do svých projektů širokopásmového připojení k internetu.
„Federální vláda si klade za cíl zvýšit investice do širokopásmového připojení o 300 až 500 % v rámci nové iniciativy určené k urychlení připojení k internetu v celé zemi," uvedl Ministr komunikací, inovací a digitální ekonomiky pan Bosun Tijani.
Iniciativa známá jako National Broadband Alliance for Nigeria bude sloužit jako platforma pro spolupráci sdružující veřejné instituce, telekomunikační operátory, technologické firmy a mezinárodní partnery za účelem rozšíření vysokorychlostního přístupu k internetu, zejména v oblastech s nedostatečným pokrytím.
Dostupnost a přístup k internetu v nejlidnatější africké zemi zůstávají omezené. Penetrace širokopásmového připojení dosáhla v prosinci roku 2024 pouze 44,43 %, což nedosahuje ani 70 % cíle stanoveného v rámci nigerijského národního širokopásmového plánu na roky 2020-2025, jehož platnost v letošním roce.
Zde se otvírá prostor i pro české technologické firmy, které již mají s podobným druhem projektů zkušenosti, hlavně v africkém regionu. Pobídky pro zahraniční partnery budou vypsány Ministerstvem komunikací, inovací a digitální ekonomiky v květnu tohoto roku.
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Nigérie.
Zdroj: www.punchng.com
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.