Maďarská vláda plánuje aktivizovat i rezervu pracovního trhu čítající 300 000 osob prostřednictvím podpůrných programů.
Podle údajů Národní služby zaměstnanosti (Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat) klesl počet nezaměstnaných v Maďarsku v listopadu 2024 na 224 914, což je nejméně za posledních 35 let.
Ve srovnání s předchozím rokem je to pokles o více než 1200 osob. Od roku 2010 přibylo v Maďarsku milion pracujících, čímž dosáhl počet zaměstnaných 4,7 milionu lidí.
Zdroj:www.haszonmagazin.hu
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Maďarsko.
Thajsko odeslalo Spojeným státům finální návrh celní dohody těsně před klíčovým termínem 1. srpna 2025. Očekává se, že výsledná celní sazba bude přibližně 19 %, což odpovídá dohodám, které USA uzavřely s dalšími státy ASEAN, jako jsou Vietnam (20 %), Indonésie (19 %) a Filipíny (19 %). Jednání sleduje jak thajská vláda, tak soukromý sektor, protože výsledek bude mít významný dopad na exportní ekonomiku země.
Růst HDP v prvním čtvrtletí byl tažen především spotřebou domácností a menším poklesem zásob (a smaller reduction in inventories) oproti předchozímu období.
MMF výrazně navýšil odhad růstu čínské ekonomiky díky silnému exportu a oslabujícímu jüanu, přestože domácí poptávka zůstává slabá. K revizi přispělo i zmírnění cel po dohodě mezi USA a Čínou. Obchodní nejistota však přetrvává, neboť hrozí nové americké cla po skončení přechodného období 1. srpna.
Obchodní dohoda mezi Jižní Koreou a USA přináší miliardové investice a celní úlevy, aniž by zasáhla citlivé zemědělské sektory.