Krizové poradenství pro firmy exportující na Ukrajinu a do Ruska

Ruská invaze na Ukrajinu utnula obchodní styky České republiky s oběma zeměmi. Čeští exportéři aktuálně řeší problémy s dodávkami a hledají náhradní exportní odbytiště.

CzechTrade je připraven pomoci zanalyzovat výchozí situaci vaší firmy a připravit náhradní exportní plán

Po dobu válečného konfliktu na Ukrajině je dočasně uzavřena kancelář CzechTrade v Kyjevě. Ředitelka tohoto zastoupení Oksana Antonenko nyní působí na centrále agentury v Praze a české firmy s ní mohou konzultovat záležitosti týkající se exportních aktivit.

 • Základní rozcestník a informace (pdf) pro firmy exportující do Ruska a Ukrajiny.
 • Informace v souvislosti s invazí Ruska na Ukrajinu týkající se například platebního styku, migrace nebo aktivit v teritoriích doplněné o hlavní kontaktní místa sledujte na webu Ministerstva průmyslu a obchodu
   
 • Pro podnikatele byla zřízená linka 1212 │ číselná volba 1, kde se mohou informovat mj. na sankční režim a implementaci opatření zavedených proti Ruské federaci.
   
 • Platforma Access2Markets (A2M) upozorňuje na možné sankce EU vůči všem dotčeným třetím zemím. Obsahuje další relevantní odkazy i přehled nejčastějších otázek a odpovědí souvisejících s Ruskem.
  Nově informuje o sankcích EU vůči třetím zemím týkající se vývozu/dovodu z a do EU nebo o sankcích přijatých třetími zeměmi, které ukládají zákaz na dovozy z EU do těchto zemí (naleznete v sekci Postupy a formality).
  Platforma A2M je průběžně aktualizovaná, například je diskutováno začlenění informací o zákazech uvalených třetími zeměmi na vývoz z těchto zemí do EU.
  V případě dotazů se obracejte na e-mailovou adresu Komise RELEX-SANCTIONS@ec.europa.eu.
   
 • Zájemci o Krizové poradenství CzechTrade mohou vyplnit níže uvedený formulář nebo se obrátit na kontaktní osoby Dagmar Matějkovou a Oksana Antonenko. 

Formulář

Firma

Kontaktní osoba

Více o zpracování osobních údajů v agentuře CzechTrade se dozvíte v podmínkách pro nakládání s osobními údaji.

Kontakty

Antonenko Oksana
Oksana Antonenko vedoucí zahraniční kanceláře
Ing. Matějková Dagmar
Ing. Dagmar Matějková exportní konzultant