DESIGN PRO BUSINESS

ZVEME VÁS NA 3. ROČNÍK KONFERENCE DESIGN PRO BUSINESS, který je zaměřený na využívání moderních technologií v průmyslovém designu.

Zajímá vás, jak umělá inteligence a moderní technologie transformují svět designu, vzdělávání a autorského práva?

Přijďte se inspirovat a načerpat know-how na konferenci, kterou pro Vás připravilo Design Centrum CzechTrade a Exportní vzdělávání.

Na konferenci vám společně se špičkami z oblasti AI a inovací představíme aktuální trendy v designu a jejich přínos pro business.

Zjistíte, jak správně využít AI v marketingu v souladu s autorským právem, jak využívá mmcité 3D tisk pro výrobu finálních produktů. Dozvíte se, jak designéři křišťálových svítidel a světelných instalací pro značku Preciosa využívají AI ve své práci a jak současné možnosti AI v procesu navrhování produktů testovali studenti Ateliéru průmyslového designu UMPRUM. Ateliér Architektura III představí výzkum alternativního stavebního materiálu a jeho využití za pomoci digitálního designu a robotické výroby.

Co a kdo vás čeká na konferenci DESIGN PRO BUSINESS?

PROGRAM:

Přivítání (registrace od 9.30 hodin)

Úvodní slovo (10:00 - 10:15 hod)
David Müller, vrchní ředitel sekce EU a zahraničního obchodu, Ministerstvo průmyslu a obchodu
Vladimír Degťar, ředitel sekce služeb pro exportéry, CzechTrade
Zuzana Sedmerová, vedoucí oddělení Design Centra CzechTrade


DOPOLEDNÍ BLOK PŘEDNÁŠEK (10:15 – 12:15 hod)

Právo a výstupy z AI nástrojů - eLegal advokátní kancelář
- Ondřej Hanák, advokát ve společnosti eLegal
- Tomáš Horáček, právník ve společnosti eLegal

V tomto bloku se dozvíte, jak správně právně promptovat, abyste nezasahovali do autorských práv, osobních údajů nebo nevyzrazovali důvěrné informace. Zjistíte, co řešit s klienty, pokud chcete výstupy používat třeba v marketingu. Vše si ukážeme na konkrétních příkladech s odborníky Ondřejem Hanákem (IT právo) a Tomášem Horáčkem (marketingové právo), kteří vás tématem poutavě a srozumitelně provedou.

Představení Asociace českého průmyslového designu (AČPD)  
- David Karásek, místopředseda představenstva AČPD

3D tisk jako technologie pro finální výrobek – mmcité 

- David Karásek, designér a majitel společnosti mmcité

Přednáška designéra a majitele společnosti mmcité Davida Karáska představí 3D tisk jako technologii pro finální výrobek na kolekci prvních sériově vyráběných 3D tištěných betonových květináčů s názvem Typo, která získala již několik prestižních ocenění. Tvary květináčů lze díky snadno přizpůsobitelné technologii variovat, což klasické odlévací formy neumožňují.

Využití AI v designérské praxi - Preciosa

- Lukáš Uliarczyk, senior produktový designér

Dozvíte se, jak designéři křišťálových svítidel a světelných instalací využívají AI ve své práci. V čem pro ně AI budí respekt nebo co je naopak super přínosné a motivující ke kreativitě. 


Přestávka, prostor pro občerstvení a networking 12:15 - 12:45


ODPOLEDNÍ BLOK PŘEDNÁŠEK (12:45 – 14:00 hod)

Představení Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM)
- Veronika Miškovičová, architektka a mezioborová výzkumnice působící na UMPRUM

Veronika představí konkrétní projekty i nově vznikající platformu, která se zaměřuje na řešení nových přístupů v oblasti udržitelnosti v designu, architektuře a umění a teorii. Cílem platformy je zahrnovat oblasti zaměření, jako je výzkumní sféra, využití materiálů a technologií pro tvůrčí činnost, strategické uvažování o budoucnosti s ohledem na udržitelnost a projekty a formování nových výzkumných záměrů a projektů.


Ateliér průmyslového designu pod vedením prof. M.A. Ivana Dlabače

Ivan Dlabač, vedoucí Ateliéru průmyslového designu
- Vlastimil Bartas, asistent v Ateliéru průmyslového designu

Současné možnosti využití umělé inteligence v procesu navrhování produktů otestoval Ateliér průmyslového designu UMPRUM. Studující ve svém klauzurním zadání porovnávali vlastní návrh kuchyňského vybavení s návrhem využívajícím umělou inteligenci. Téma AI a moderní technologie se řešilo i v rámci tří letého projetu "design autonomní dopravy" podpořeného agenturou TAČR (TP0300049).

Představení projektu Myceelab (Ateliér Architektury III pod vedením prof. ak. arch. Imricha Vaška)
-Shota Tsikoliya, spoluzakladatel a partner v architektonickém studiu COLLARCH

Myceelab reaguje na současnou globální klimatickou a environmentální krizi. Zaměřuje se na možnosti myceliálních kompozitů jako udržitelného a ekologického materiálu v zastavěném prostředí. Ateliér Architektura III vyvíjí alternativní stavební materiál kombinující hlínu, lignocelulózový substrát a houby a zároveň zkoumá metody stavění z tohoto materiálu prostřednictvím digitálního designu a robotické výroby.


Prostor pro networking (14:00 – 14:30)

Konference je primárně určena zástupcům firem, kteří využívají průmyslový design ve svých inovačních strategiích nebo o této klíčové konkurenční výhodě teprve uvažují. Cenné informace zde naleznou také ti, kteří možnosti nabízené umělou inteligencí využívají nebo je mohou potenciálně využívat v rámci svých inovací v budoucnu.

Partnery konference jsou Asociace českého průmyslového designu. a Vysoká škola uměleckoprůmyslová
Kód semináře:

3970

Termín:

6. 6. 2024

Druh akce:

Exportní konference

Místo konání:

Technologické centrum UMPRUM, Mikulandská 134/5, 110 00 Praha 1, Česká republika

Doba konání:

10.00 - 14.30 hodin

Cena:

0 Kč

Stav akce:

Hlaste se

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Mgr. Ludková Stella-Lea
Mgr. Stella-Lea Ludková specialista exportního vzdělávání

Lektoři

Müller David
Müller David Vrchní ředitel sekce EU a zahraničního obchodu, Ministerstvo průmyslu a obchodu
Mgr. Degťar Vladimír
Mgr. Degťar Vladimír Ředitel sekce služeb pro exportéry, CzechTrade
Bc. Sedmerová Zuzana
Bc. Sedmerová Zuzana Vedoucí Design Centra CzechTrade
Hanák Ondřej
Hanák Ondřej Je advokátem v eLegal a věnuje se všemu, co souvisí se software. Od vývoje, přes licencování, až po servis. Má zkušenosti třeba i s agilním vývojem nebo cloudovými službami. A nakonec se dostal i k videohrám, paradoxně třeba při právní pomoci novým Bulánkům. Kromě toho poradí i e‑shopům s obchodními podmínkami, tvůrcům s autorským právem nebo značkám s ochrannými známkami. O technologiích a právu píše i na svůj LinkedIn nebo mluví na konferencích. Mezi Hlavní specializace patří IT právo a technologie, marketingové právo a autorská práva a duševní vlastnictví.
Horáček Tomáš
Horáček Tomáš Specializuje se především na IT právo, už od střední školy sbíral zkušenosti v IT oddělení velké firmy. Během studia Právnické fakulty v Brně pak pracoval v mezinárodní advokátní kanceláři se zaměřením na IT, marketing a autorské právo. V eLegal pracuje jako právník a spojuje tak svou vášeň pro právo, technologie, marketing a online svět a pomáhá také start-upům.
Karásek David
Karásek David Český designér, absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze se zaměřením na produktový design. Majitel mmcité, kreativní ředitel studia mmcité design a autor řady oceněných produktů městského mobiliáře.
Uliarczyk Lukáš
Uliarczyk Lukáš Je autorem řady originálních osvětlení, které navazují na tradici českého řemeslného zpracování křišťálu. Jako Senior Project Designer pro evropský a britský trh v londýnské pobočce společnosti Preciosa Lighting navrhoval světelné instalace na míru se světovými architektonickými studii a developery. V roce 2017 se podílel na veletržní expozici Euroluce, která získala prestižní ocenění Red Dot Design Award. Na pozici Lead Designera dostala jeho dosavadní práce na konkrétních projektech globální rozměr. I nadále hledá a rozvíjí možnosti, jak svou tvorbu posunout dál, zefektivnit, a to i za pomoci umělé inteligence, která se vyvíjí velmi rychlým tempem.
Miškovičová Veronika
Miškovičová Veronika Architektka a mezioborová výzkumnice působící na UMPRUM
Prof. Dlabač Ivan
Prof. Dlabač Ivan Zakladatel a šéf designér Divan design. Vedoucí Ateliéru průmyslového designu D1 na UMPRUM Praha.
Bartas Vlastimil
Bartas Vlastimil Designem se zabývá od střední školy, kterou absolvoval v Uherském Hradišti pod vedením “mentora českého designu” Miroslava Klímy. Na vzdělávání v oboru navázal studii na FaVU v Brně pod vedením Zdeňka Zdařila v Brně. Jako asistent v Ateliéru průmyslového designu vedeného Ivanem Dlabačem na UMPRUM se realizuje od roku 2007. V minulosti na UMPRUM zajišťoval spolupráci se ŠKODA Auto, Volkswagen, Tescoma, HALLA, INGE, Rim, NIMCO, Škoda Group a dalšími. Mimo akademickou obec se realizuje i ve své privátní praxi a přináší nová řešení.
Tsikoliya Shota
Tsikoliya Shota vystudoval Univerzitu ve Stuttgartu a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde v současnosti přednáší a působí jako odborný asistent ve studiu Architektura III profesora Imricha Vaška. V rámci svého doktorského studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové obhájil disertační práci Výpočetní metody v současné architektonické praxi: emergentní architektura. Je spoluzakladatelem a partnerem v architektonickém studiu COLLARCH.

Přihlášení na akci

Vyplňte, prosím, níže uvedený formulář a my Vás budeme kontaktovat. Rezervace je platná až po potvrzení pracovníkem agentury CzechTrade.

Termín:

06.06.2024, 10.00 - 14.30 hodin

Cena:

0 Kč

Objednatel

Kontaktní informace

Účastníci

Oblast zájmu nebo dotaz na lektora

Více o zpracování osobních údajů v agentuře CzechTrade se dozvíte v dokumentu Podmínky nakládání s osobními údaji CzechTrade.