Datum:22. 6. 2023

Do Severní Ameriky lze expandovat prostřednictvím e-commerce. Jak na to, zaznělo na proexportní konferenci CzechTrade

Praha, 22.6.2023 - Agentura na podporu obchodu CzechTrade organizuje pro české firmy se zájmem o export také hybridní konference a semináře. V úterý 20. června se celkem 80 posluchačů prezenční i online formou zúčastnilo teritoriálního semináře na téma expanze do Severní Ameriky přes Amazon, kde vystoupili ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade, zástupce společnosti Amazon Marco Schoan a další zajímaví řečníci z firem se zkušenostmi s globální e-commerce, jako například David Cikánek ze společnosti EXPANDO nebo Daniel Král řídící online marketing jedné z největších českých kosmetických značek Dermacol.

V rámci exportního vzdělávání agentury CzechTrade byla konference s názvem Expanze do Severní Ameriky přes Amazon primárně určená firmám, které zajímá export na globální trhy přes Amazon a možnosti e-commerce v USA, Kanadě a Mexiku. „Pro mnohé české firmy je právě platforma Amazon vítanou příležitostí, jak vstoupit na americký či jiný trh. S tím však souvisí mnohé otazníky, jako je například registrace firem v Amazonu.  Jsem moc rád, že seminář odpověděl na tyto a další otázky z oblasti e-commerce. To je i pro CzechTrade důležitým tématem. K této oblasti byznysu máme několik služeb, díky kterým pomáháme firmám orientovat se v e-commerce prostředí,“ uvedl na úvod konference Jan Kubata, ředitel sekce služeb pro exportéry CzechTrade.

Akce se uskutečnila v prostorech eventového komplexu Rustonka ENFORUM. Zástupci firem se měli příležitost připojit na konferenci také online formou. Na téma Aktuální exportní příležitosti pro české firmy včetně možností e-commerce v USA, Mexiku a Kanadě vystoupili v rámci prvního bloku Levan Bokeria, ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Texas, Tereza Vítková, ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade Mexiko a ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Kanada Jaroslav Jelínek.

Následovala přednáška na téma Prodej na globální trhy prostřednictvím Amazonu, které se ujal Marco Schoan, vedoucí oddělení Key Accounts Management v Amazon Global Selling, a hovořil o praktických krocích, na které se mají exportéři připravit. 

V další části akce dostal slovo David Cikánek, Head of Sales společnosti EXPANDO, přední CEE Amazon SPN, která pomáhá dalším firmám prodávat na Amazonu. Díky tomu hovořil na téma Zkušenosti českých firem na marketplaces.

Poslední přednáškou byla Případová studie: Dermacol a expanze do USA přes Amazon. Reálné zkušenosti z e-commerce s jednou z největších kosmetických českých firem předal Daniel Král, E-Commerce Director, který v online marketingu Dermacol působí 5 let.

Severní Amerika je dlouhodobě velmi atraktivní destinací pro české exportéry, jenom za minulý rok se do Spojených států, Kanady a Mexika vyvezlo zboží dohromady za 143,7 mld. Kč, což bylo o 26 % více než v roce 2021. Zajímavé obchodní příležitosti nabízí Texas, kde agentura CzechTrade působí od března letošního roku. Cílem naší nové, ale již plně fungující, kanceláře v Texasu je rozšiřovat služby CzechTrade do jižní části Spojených států, což se nám úspěšně daří. Texas nabízí příležitosti v energetice, leteckém průmyslu a je místem pro technologické a startupové firmy,“ říká Levan Bokeria, ředitel zahraniční kanceláře Texas.

O agentuře CzechTrade 
CzechTrade je agentura na podporu obchodu a již 25 let je partnerem českých firem na jejich cestě k exportním úspěchům. Jejím cílem je usnadnit českým firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh, podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí, a především eliminovat rizika spojená se vstupem na nové, neznámé trhy. Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade poskytují služby v 64 zemích na pěti kontinentech. 
www.czechtrade.cz

Kontakt pro média 
Simona Vondrová
Account Executive
tel.: +420 775 986 531
e-mail: simona.vondrova@insighters.cz 
 
Jitka Nováčková (za CzechTrade) 
Manažerka vnějších vztahů a tisková mluvčí 
Tel: +420 601 361 821 
E-mail: jitka.novackova@czechtrade.cz

Přílohy: 
20230622_Do-Severni-Ameriky-lze-expandovat-prostrednictvim-e-commerce-Jak-na-to,-zaznelo-na-proexportni-konferenci-CzechTrade (46,6 kB)