Datum:23. 6. 2023

V Plzni proběhlo největší jednání českých firem s německými nákupčími Sourcing Day Tschechien 2023

Praha, 23.6.2023 - Agentura CzechTrade ve spolupráci s německým Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) již jako tradičně uspořádala největší tuzemské setkání českých výrobců s německými nákupčími Sourcing Day Tschechien. Celkem 56 českých firem jednalo o vzájemné spolupráci a konkrétních kooperačních nabídkách ve Vědeckotechnickém parku v Plzni. Agentura CzechTrade shromáždila poptávky od zahraničních firem a vybrala české dodavatele „na míru“ německým zákazníkům.

Na akci Sourcing Day Tschechien proběhlo celkem 135 jednání o potenciální obchodní spolupráci, kterých se zúčastnilo 56 českých firem. Z německé strany vyjádřilo zájem o nové dodavatele 29 nákupčích, nakonec se do Plzně osobně dostavilo 8 z nich. Firmy hledaly příležitosti v široké škále oborů, od strojírenství přes elektroniku až po průmyslovou automatizaci či designové a logistické služby.

Tuzemské firmy se akce pravidelně účastní především kvůli přítomnosti německých nákupčích, se kterými běžně nemají možnost se sejít. „Čeští zájemci o export mají příležitost hovořit přímo s nákupčími významných německých firem o konkrétních kooperačních nabídkách.Klíčovou roli v těchto česko-německých obchodních interakcích zastávají pracovníci zahraničních kanceláří CzechTrade, kteří pro české firmy cíleně vyhledávají zákazníky,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade. Nové příležitosti lze hledat například na veletrzích, networkingových akcích a konferencích, kde konkrétního nákupčího daná zahraniční kancelář osloví a nasměruje jeho zájmy na české firmy. 

Čeští exportéři si na akci chválí zejména možnost setkat se se zástupci německých firem v České republice. Vítají rovněž pomoc s přípravou na jednání, asistenci v jejich průběhu a následnou komunikaci. „Výběr tuzemských firem přizpůsobujeme na míru německým nákupčím, aby jejich následná komunikace byla co nejjednodušší, nejefektivnější a nejúspěšnější. Celý proces funguje tak, že po jednání na Sourcing Day Tschechien avyhodnocení dodavatelských dotazníků nákupčími budou vybrané české společnosti přizvány ke konkrétním termínovaným jednáním,“ vysvětluje Radomil Doležal.

Zahraniční firmy také oceňují znalosti pracovníků CzechTrade v oblasti výrobně-servisního potenciálu České republiky, flexibilitu při organizaci akce, odesílání vzorků získaných během jednání, možnost návštěvy podniků nebo i pomoc s ubytováním a tlumočením.

O agentuře CzechTrade

CzechTrade je agentura na podporu obchodu a již 25 let je partnerem českých firem na jejich cestě k exportním úspěchům. Jejím cílem je usnadnit českým firmám rozhodování o výběru vhodných teritorií, zkrátit dobu vstupu na daný trh, podpořit aktivity směřující k dalšímu rozvoji firmy v zahraničí, a především eliminovat rizika spojená se vstupem na nové, neznámé trhy. Zahraniční kanceláře agentury CzechTrade poskytují služby v 64 zemích na pěti kontinentech. 
www.czechtrade.cz


Kontakt pro média

Simona Vondrová
Account Executive

tel.: +420 775 986 531
e-mail: simona.vondrova@insighters.cz 
 
Jitka Nováčková (za CzechTrade) 
Manažerka vnějších vztahů a tisková mluvčí 
Tel: +420 601 361 821 
E-mail: jitka.novackova@czechtrade.cz


Přílohy:

20230623_V-Plzni-probehlo-nejvetsi-jednani-ceskych-firem-s-nemeckymi-nakupcimi-Sourcing-Day-Tschechien-2023 (46,6 kB)