Peruánská společnost Agrovet, která se specializuje na výrobu veterinárních produktů, oznámila zahájení výstavby nové výrobní továrny v Huachipě, v oblasti Huarochirí.
Tato továrna bude mít rozlohu 13 000 m² a bude tak největší továrnou Agrovetu v Latinské Americe. Investice do projektu je rekordní. Očekává se, že první fáze výstavby začne v roce 2025. Nový závod bude splňovat evropské a americké standardy, což podpoří mezinárodní expanze společnosti.
Agrovet v nabízí více než 200 produktů, mezi něž patří antibiotika, antiparazitické přípravky a výživové doplňky. Firma se zaměřuje na inovace a ročně uvádí na trh 6 až 7 nových produktů. Dalších 25 produktů je ve fázi vývoje. Společnost investuje mezi 7 % a 8 % svých příjmů do výzkumu a vývoje, přičemž se soustředí na zlepšení chemických formulací, klinické testy a nové metody podávání léků, které jsou pro zvířata snadněji stravitelné.
Agrovet začal svou cestu před více než 30 lety jako firma zaměřená na chov hospodářských zvířat. Po analýze trhu se však rozhodl zaměřit na výrobu veterinárních produktů a export. V roce 2012 expandoval na trhy v Nicaragui a později do dalších zemí. Firma se stala jednou z prvních peruánských společností, která začala využívat webové stránky pro mezinárodní obchod, což jí umožnilo prodávat své produkty do více než 40 zemí.
I přes konkurenci silných farmaceutických společností z Brazílie, Argentiny, Kolumbie a Mexika se Agrovet prosadil na mezinárodním trhu díky kvalitě svých produktů. Společnost v roce 2024 získala ocenění za kreativní podnikání.
Umberto Calderón, CEO Agrovetu, se kromě vedení společnosti věnuje i výuce na Fakultě veterinární medicíny na Univerzitě San Marcos, kde vyučuje management veterinární praxe. Ve svém přístupu k podnikání zdůrazňuje, že úspěch není konečný cíl, ale spíše cesta, a klade velký důraz na nepřetržitý osobní a profesní růst.
Napsala zahraniční kancelář CzechTrade Peru
Zdroj: rpp.pe
Samsung je na australském trhu s obnovitelnou energií relativně novým hráčem. V Queenslandu pracuje na čtyřech projektech a na pěti dalších v Novém Jižním Walesu. Celkově má v Austrálii rozpracované projekty s kapacitou až 1,5 GW.
Společnost Nvidia plánuje v následujících letech v USA vyrobit AI servery za 500 miliard dolarů. Tento krok reaguje na tlak Trumpovy administrativy na přemístění výroby do Spojených států.
Belgie bude muset zvýšit rozpočet na obranu o 17 mld. eur aby dosáhla 2 % HDP požadovaných NATO. Belgická vláda dále přidělí 150 mil eur vězeňské službě na pořízení modulárních vězeňských jednotek.
V reakci na stále rostoucí poptávku po mražených potravinách byl v japonském přístavním městě Kóbe postaven jeden z největších chladírenských skladů v zemi.