Thajští odborníci vyzývají vládu, aby reagovala na nelegální import čínských firmem, které nadměrně zásobují zemi levným zbožím. Toto zboží ovlivňuje různé sektory, a místní podniky tak mají potíže s konkurencí. Aby thajské firmy mohly lépe konkurovat čínským společnostem, doporučuje se jim, aby zvýšily hodnotu svých značek a zlepšily kvalitu výrobků.
Odborníci také zdůrazňují potřebu prosazovat thajské zákony a zavádět tarifní opatření, která budou chránit místní podniky a spotřebitele. Je nezbytné, aby thajská vláda efektivně monitorovala vliv čínských firem na domácí trh a přijala opatření k regulaci levných dovozů.
Podobné problémy řeší i další země. Například Spojené království a Evropská unie zvažují opatření na ochranu svých trhů před přílivem levných produktů, jako jsou elektrická vozidla nebo zelené technologie. Je třeba nalézt rovnováhu mezi výhodami levného dovozu a ochranou domácího průmyslu před nekalou konkurencí.
Příliv levné elektroniky, oděvů, domácích potřeb či sportovního vybavení vyvolává otázky ohledně jeho dopadu na místní ekonomiky a kvalitu nabízených výrobků. Je důležité, aby spotřebitelé byli informováni o původu a výrobních standardech produktů, které nakupují.
Tato situace vyžaduje komplexní přístup a mezinárodní spolupráci, aby bylo možné zajistit spravedlivý a udržitelný globální trh, který by prospíval jak spotřebitelům, tak výrobcům.
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Thajsko.
Zdroj: Thailand Business News
Trumpova cla způsobila rekordní propad dovozu do USA o 20 %, což narušilo obchod a ovlivnilo vývoj HDP.
Egypt se potýká s vysokou inflací, nedostatkem deviz a celkově složitou ekonomickou situací. Přesto se zemi daří přitahovat rekordní objemy zahraničních investic, a to zejména díky obřím infrastrukturním projektům. Jedním z nich je i Nové administrativní hlavní město (New Administrative Capital, NAC), které vzniká přibližně 60 km východně od Káhiry.
Kolumbie oznámila ambiciózní plán získat až 57 miliard amerických dolarů od evropských zemí a institucí na podporu rozvoje obnovitelných zdrojů energie. Cílem je urychlit přechod země k čistým zdrojům a snížit závislost na fosilních palivech.
Renault zvažuje zahájit výrobu průzkumných dronů na Ukrajině ve spolupráci se státem, což znamená posun automobilky směrem k obrannému průmyslu a podporu ukrajinské ekonomiky.