Thajští odborníci vyzývají vládu, aby reagovala na nelegální import čínských firmem, které nadměrně zásobují zemi levným zbožím. Toto zboží ovlivňuje různé sektory, a místní podniky tak mají potíže s konkurencí. Aby thajské firmy mohly lépe konkurovat čínským společnostem, doporučuje se jim, aby zvýšily hodnotu svých značek a zlepšily kvalitu výrobků.
Odborníci také zdůrazňují potřebu prosazovat thajské zákony a zavádět tarifní opatření, která budou chránit místní podniky a spotřebitele. Je nezbytné, aby thajská vláda efektivně monitorovala vliv čínských firem na domácí trh a přijala opatření k regulaci levných dovozů.
Podobné problémy řeší i další země. Například Spojené království a Evropská unie zvažují opatření na ochranu svých trhů před přílivem levných produktů, jako jsou elektrická vozidla nebo zelené technologie. Je třeba nalézt rovnováhu mezi výhodami levného dovozu a ochranou domácího průmyslu před nekalou konkurencí.
Příliv levné elektroniky, oděvů, domácích potřeb či sportovního vybavení vyvolává otázky ohledně jeho dopadu na místní ekonomiky a kvalitu nabízených výrobků. Je důležité, aby spotřebitelé byli informováni o původu a výrobních standardech produktů, které nakupují.
Tato situace vyžaduje komplexní přístup a mezinárodní spolupráci, aby bylo možné zajistit spravedlivý a udržitelný globální trh, který by prospíval jak spotřebitelům, tak výrobcům.
Zpracovala zahraniční kancelář CzechTrade Thajsko.
Zdroj: Thailand Business News
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.