Novely zákona přijaté v Litvě usnadní a urychlí výstavbu objektů obranného průmyslu.
Německá společnost zbrojního průmyslu Rheinmetall investuje více než 180 milionů eur do závodu na výrobu dělostřelecké munice v Litvě, kde se očekává vytvoření nejméně 150 pracovních míst. Investiční smlouvu podepsali litevská ministryně hospodářství a inovací Aušrine Armonaite a zástupci společnosti Rhenmetall.
„Zahájení provozu Rheinmetall v Litvě je důležitým krokem k naplnění okamžitých obranných a bezpečnostních potřeb naší země,“ zdůraznila Armonaite.
Závod v Litvě plánuje vyrábět 155 milimetrovou dělostřeleckou munici. Umístění výrobního zařízení bude brzy oficiálně oznámeno. Očekává se, že továrna bude postavena na pozemku ve vlastnictví litevského státu v okrese Radviliški na severu země. Podle litevských představitelů by stavba závodu mohla začít v říjnu.
V dubnu parlament přijal novely zákona, které usnadní a urychlí výstavbu objektů v obranném průmyslu. Pro takové projekty budou platit zvláštní podmínky, které jim umožní zahájit provoz dříve, protože investoři budou moci dokončit postupy posuzování vlivů na životní prostředí a získat stavební povolení před dokončením stavby, nikoli před jejím zahájením.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Pobaltí.
Zdroj: Dienas bizness
Nová dohoda mezi EU a Kostarikou přináší přelomové řešení v oblasti digitální infrastruktury. Projekt Condosat podpoří konektivitu v odlehlých oblastech, technologickou suverenitu a příležitosti pro evropské firmy.
Bezkontaktní platby jsou čím dál populárnější – a nový projekt jim v Německu otevírá cestu. Malé podniky mohou díky ní celý rok zdarma přijímat platby kartou, mobilem i chytrými hodinkami.
Od 8.do 16. května se rakouské hlavní město promění v epicentrum inovací a podnikatelské kreativity.
S koncem dubna si Kanaďané ve federálních volbách zvolili nové složení vlády. Premiérem země bude pro následující období Mark Carney z Liberální strany, která bude nyní u moci již čtvrté volební období v řadě.