Předposlední červnový týden patřil v kolumbijské Bogotě potravinářskému a nápojovému sektoru. Na výstavišti Corferias se konal největší veletrh zaměřený na potraviny, nápoje a potravinářské technologie. Naše zahraniční kancelář CzechTrade Kolumbie s prezentací na akci pomohla hned 6 českým značkám, které se na kolumbijský trh rozhodly proniknout.
Veletrh Alimentec se koná každé dva roky. Letos dosáhl hned několika rekordů. Zúčastnilo se jej přes 37 tisíc návštěvníků napříč celým potravinářským sektorem, byly zde představeny produkty od více než 600 vystavovatelů. Z nich 45 % přijelo ze zahraničí, z více než 25 zemí.
Na společném stánku República Checa v hlavní výstavní hale Gran Salón jsme kolumbijským partnerům představovali jak tradiční české produkty, jako jsou moravská piva značek Holba, Zubr či Litovel, bylinné čaje od firmy Leros, nebo třeba cukrovinky firmy The Candy Plus Sweet factory, tak i novější trendy, jako jsou cidery a kombuchy od F.H. Prager. Nechyběly ani pekárenské pece či potravinářské technologie a stroje značek J4 a Topos.
Během čtyřdenního veletrhu byl u českých firem neutuchající šum a zájem o české produkty byl skutečně značný. České společnosti se tak zapsaly jako velmi důvěryhodný a kvalitní partner. Věříme, že se jim podaří nalézt kolumbijské obchodní partnery a potenciální distributory, kteří jim pomohou se zavedením českého zboží na kolumbijský trh.
Příští ročník veletrhu se uskuteční za dva roky, a to přesně 9.-12.6.2026. Doufáme, že opět bude ze strany českých firem zájem o účast, a že se české výrobky, stejně jako letos, dostanou do povědomí co nejvíce zákazníků.
Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře
CzechTrade Kolumbie.
Ukrajinská obchodní a průmyslová komora organizuje 9. října v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu obchodní fórum a B2B jednání s ukrajinskými podniky
Španělsko už 12 po sobě jdoucích měsíců dokázalo generovat více než 50 % elektřiny z obnovitelných zdrojů.
První ročník veletrhu [Kyushu] Semiconductor Industry Exhibition poskytl zúčastněným českým firmám jedinečnou příležitost prezentovat své technologie v blízkosti vznikajícího polovodičového clusteru. Polovodičový průmysl na ostrově Kjúšú přitom zažívá dynamický rozvoj díky zahájení výroby tchajwanské světové jedničky TSMC a jejích joint-venture partnerů Sony, Denso a Toyota.
Indonésie se snaží řešit svízelnou dopravu nejen v největším městě Jakartě, ale i v oblastech s velkou turistickou návštěvností. To se týká ostrova Bali, který se potýká s enormním zájmem turistů a s následky husté dopravy, která omezuje obyvatele i návštěvníky. Indonésie se rozhodla investovat do zavedení autonomního rychlého tranzitního systému (ART). Systém ART je již zaváděn a provozován v novém hlavním městě Nusantara.