Současná americká administrativa investuje do výroby polovodičů v Arizoně, aby snížila závislost USA na východní Asii a získala podporu pro znovuzvolení v důležitém státě s 11 volitelnými hlasy.
V souvislosti s trvajícím obchodními střetem mezi USA a Čínou a nadcházejícími prezidentskými volbami investuje Bidenova administrativa do polovodičového průmyslu v Arizoně. Ministerstvo obchodu souhlasilo, že společnosti Intel poskytne 8,5 milionu dolarů přímo a 11 miliard dolarů v půjčkách. Tyto půjčky podle zákona CHIPS and Science Actpo kryjí náklady na rozšíření zařízení a další aktivity v Arizoně i v jiných státech. Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) také obdrželo financování na rozšíření svých dvou projektů a spuštění třetího.
Zákon CHIPS byl schválený v roce 2022. Klade si za cíl snížit závislost USA na polovodičích z východní Asie, proto je do výroby a výzkumu alokováno 52,7 miliardy dolarů. Tyto investice mají vytvořit tisíce pracovních míst, přičemž TSMC přinese do Arizony více než 25 000 pracovních míst a Intel dalších 10 000.
Arizona s 11 volitelnými hlasy je klíčová pro Bidenovu kampaň o znovuzvolení, která navíc z místního odvětví výroby elektroniky a zařízení získává významné příspěvky.
Zdroj: AZ Mirror
Zpracoval tým sdílené zahraniční kanceláře CzechTrade a CzechInvest USA (San Francisko).
Nová dohoda mezi EU a Kostarikou přináší přelomové řešení v oblasti digitální infrastruktury. Projekt Condosat podpoří konektivitu v odlehlých oblastech, technologickou suverenitu a příležitosti pro evropské firmy.
Bezkontaktní platby jsou čím dál populárnější – a nový projekt jim v Německu otevírá cestu. Malé podniky mohou díky ní celý rok zdarma přijímat platby kartou, mobilem i chytrými hodinkami.
Od 8.do 16. května se rakouské hlavní město promění v epicentrum inovací a podnikatelské kreativity.
S koncem dubna si Kanaďané ve federálních volbách zvolili nové složení vlády. Premiérem země bude pro následující období Mark Carney z Liberální strany, která bude nyní u moci již čtvrté volební období v řadě.