České firmy hledají cesty jak rozšířit svoje aktivity na brazilském trhu a jejich účast na veletrzích v São Paulu v prvních srpnových dnech tento trend jen potvrzuje.
V minulém roce byl srpen ve znamení účasti českých zástupců na veletrzích v São Paulu, kdy proběhly veletrhy LABACE, Bijoias, nebo Pet South America 2023. Na jihu země ve státě Rio Grande do Sul to byl veletrh Expointer. V tomto roce pak byly české firmy na dvou veletrzích v Sao Paulu ve dnech 6. až 8. srpna.
První veletrh byl LABACE již se třetí účastí české společnosti ABS Jets. Ta je jedním z největších provozovatelů soukromé letecké dopravy v regionu střední a východní Evropy a přední společností na českém a slovenském trhu. Přátelská atmosféra na stánku s návštěvami CEO předních leteckých společností v Brazílii potvrzovala silnou pozici této firmy v Brazílii i v celé Latinské Americe.
Druhým veletrhem byl SIAVS, který se zaměřuje na chov drůbeže, skotu, vepřů a ryb. Jedním z vystavovatelů byla česká společnost VEIT Electronics zaměřující se na vývoj a prodej vah pro chovatele drůbeže, a také na logistiku jednodenních kuřat. Brazilští lokální výrobci jsou pro tuto českou firmu silnými konkurenty, avšak účast na veletrhu byla podle obchodního zástupce této společnosti Petra Lolka důležitým krokem k monitoringu potřeb klientů i nabídky konkurence.
Zpracoval kolektiv pracovníků kanceláře CzechTrade Brazílie.
Zdroje: ww.absjets.cz, labace.com.br, siavs.com.br, www.veit.cz
Zásadní změnou je, že se bude sledovat soulad s emisními normami v okamžiku prodeje vozu namísto při jeho dovozu. To má zamezit scénáři, kdy by automobilky tlačily své zásoby na dealery, aby se vyhnuly novým emisním shodám, které budou platit od 1. července 2025.
Ontarijská vláda předpokládá na letošní fiskální rok schodek desetinásobně větší oproti predikcím z podzimu 2024, zejména kvůli obchodnímu sporu se Spojenými státy americkými.
Nová belgická vláda hodlá ustoupit od plánovaného opuštění od jaderné energie a naopak plánuje spustit ambiciózní program na restart jaderného průmyslu, prodloužit životnost některých stávajících jaderných reaktorů. Zároveň bude investovat do nových jaderných technologií.
Energetická scéna Peru prochází významnou transformací. Země, tradičně spoléhající na vodní energii a zemní plyn, stále více obrací svou pozornost k nekonvenčním obnovitelným zdrojům energie (OZE), především k solární fotovoltaice (FV) a větrné energii.