V novém průzkumu, který pro News.ro provedl INSCOP, většina respondentů uvedla, že dávají přednost nákupu místních produktů navzdory jejich vyšší ceně, zatímco asi čtvrtina se při nakupování dívá spíše na nejlepší cenu než na původ produktů.
Přes 70 % účastníků průzkumu uvedlo, že dávají přednost nákupu rumunských výrobků, i když jsou dražší, zatímco 26 % z nich volí výrobky s nejlepší cenou, bez ohledu na to, zda jsou rumunské nebo zahraniční. Zbylý respondenti se rozhodli neodpovídat.
Skoro 63 % respondentů se domnívá, že rumunské zemědělské produkty jsou ve velkých obchodních sítích vzácnější, protože dávají přednost produktům ze zahraničí. Na druhou stranu 33 % Rumunů tvrdí, že k tomu dochází, protože místní produkce je příliš malá. Podíl těch, kteří neodpověděli, jsou 4 % z celkového vzorku.
Podle stejného průzkumu se většina Rumunů (76,9 %) domnívá, že si v krizových situacích musí nejprve pomoci sami a teprve poté se obrátit o podporu na stát. Dalších 21,5 % si myslí, že státní podpora by měla být první možností.
INSCOP Research provedl průzkum veřejného mínění pro News.ro mezi 22. a 29. únorem prostřednictvím telefonických rozhovorů. Průzkumu se zúčastnilo 1100 dospělých lidí.
Připravil kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade Rumunsko.
Zdroj: Business Romania
Nová dohoda mezi EU a Kostarikou přináší přelomové řešení v oblasti digitální infrastruktury. Projekt Condosat podpoří konektivitu v odlehlých oblastech, technologickou suverenitu a příležitosti pro evropské firmy.
Bezkontaktní platby jsou čím dál populárnější – a nový projekt jim v Německu otevírá cestu. Malé podniky mohou díky ní celý rok zdarma přijímat platby kartou, mobilem i chytrými hodinkami.
Od 8.do 16. května se rakouské hlavní město promění v epicentrum inovací a podnikatelské kreativity.
S koncem dubna si Kanaďané ve federálních volbách zvolili nové složení vlády. Premiérem země bude pro následující období Mark Carney z Liberální strany, která bude nyní u moci již čtvrté volební období v řadě.