CONSTRUMA 2023

Na přelomu března a dubna se v hlavním městě Maďarska konal mezinárodní veletrh stavebního průmyslu, zahradnictví a interiérového designu. Agentura CzechTrade tu uspořádala pro osm českých firem společnou expozici. Organizaci a příprava českého stánku byla na velmi kvalitní úrovni, design stánku byl moderní a adekvátní pro prezentaci na této úrovni, což potvrdili samotní vystavovatelé.

Maďarský stavební průmysl je historicky velmi perspektivním z pohledu českého exportu a velkými úspěchy se pyšní hned několik výrobců. Trendy ukazují, že motorem stavebnictví jsou výstavby a rekonstrukce bytů a domů, ke kterým stát od roku 2016 nabízí podporu prostřednictvím sociálního programu CSOK s nevratnou podporou ke koupi bytu, domu, či rekonstrukci stávajícího bydlení pro rodiny s dětmi.

Další důležitou pobídkou je DPH u novostaveb opět snížené z 27 na 5 %, a také nevratná podpora na rekonstrukce bytů v hodnotě až 200 000 korun.

V maďarském stavebním průmyslu působí 50 000 firem a zaměstnává na 300 000 osob. Ačkoliv je stále nedostatek odborníků, počet pracujících v tomto oboru opět roste.

Termín:

29. 3. 2023 - 4. 4. 2023

Druh akce:

Veletrh

Místo konání:

Budapešť, Maďarsko

Oborová specializace:

Stavebnictví a stavební materiály

Teritoriální zaměření:

Maďarsko

Cena:

Kontaktujte organizačního garanta akce

Stav akce:

Akce již proběhla

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Bc. Jindrová Petra
Bc. Petra Jindrová vedoucí zahraniční kanceláře

Odborný garant

Egressy Dóra, MA

CzechTrade Maďarsko

Dóra Egressy, MA vedoucí zahraniční kanceláře

Soubory ke stažení