FAMEX 2023

Agentura CzechTrade uspořádala pro české firmy společnou účast na mezinárodním veletrhu Feria Aeroespacial México (FAMEX) 2023.

FAMEX je největší letecký veletrh v Latinské Americe zaměřený na civilní a vojenské letectví, kosmický průmysl bezpečnostní a obranný sektor, jehož cílem je spojit světové lídry odvětví a podpořit rozvoj leteckého průmyslu v Mexiku. Organizaci veletrhu má na starosti přímo Mexické ministerstvo obrany (zkráceně Sedena).

Letos se tento veletrh konal již popáté a partnerskou zemí byla Francie. V šesti pavilonech vojenské letecké základny Santa Lucía se představilo 700 firem z více než 50 zemí světa. Mezi významné účastníky veletrhu již tradičně patří GE Aviation, Airbus, Bombardier a Safran.

Mimo české společnosti na stánku CzechTrade se veletrhu zúčastnili zástupci českých společností Excalibur International, Retia, Sellier & Bellot, Česká zbrojovka, Evektor a Phonexia.

Zahraniční kancelář CzechTrade Mexiko pro české společnosti vyjednala lepší podmínky, a proto se původně plánovaná plocha rozšířila o 7,5 m2. Zahraniční kancelář měla na starosti nejen stavbu stánku a další témata spojená s cestou českých firem do Mexika, ale společnost ZLIN Aircraft podpořila s logistickými a organizačními otázkami ohledně leteckého vystoupení Martina Šonky v oficiálním programu veletrhu (odevzdání veškeré dokumentace potřebné k leteckému vystoupení, vyjednání montáže a demontáže letadla na vojenské základně, objednávka paliva, vyjednání schválení leteckého vystoupení a další témata komunikována s veletržní správou).

Více o veletrhu je na webu www.f-airmexico.com.mx

Termín:

26. 4. 2023 - 29. 4. 2023

Druh akce:

Veletrh

Místo konání:

Zumpango de Ocampo, Mexiko

Oborová specializace:

Letecký průmysl

Teritoriální zaměření:

Mexiko

Cena:

Kontaktujte organizačního garanta akce

Stav akce:

Akce již proběhla

Přidat do kalendáře:

Kontakty

Organizační garant

Neymon Myslovich Stefani, M.A.
Stefani Neymon Myslovich, M.A. exportní konzultant

Odborný garant

Mgr. Vítková Tereza

CzechTrade Mexiko

Mgr. Tereza Vítková vedoucí zahraniční kanceláře